• شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 954-493-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برنامه پارک علم و فناوری البرز برای فروش100 میلیارد تومان محصول دانش‌بنیان


رئیس پارک علم و فناوری البرز از برنامه افزایش تعداد شرکت‌های مستقر در پارک در سال 95 گفت و تصریح کرد: در حال حاضر 71 شرکت در پارک علم و فناوری مستقر شده است و سعی داریم تا پایان سال 95 این تعداد به 100 شرکت افزایش پیدا کند.
به گزارش خبرنگار ایسنامنطقه البرز، عطاالله ربانی در هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که امروز شنبه(12تیر)، در استانداری البرز برگزار شد، گفت: تاسیس شرکت دانش بنیان در کشور با حمایت‌هایی همچون معافیت های مالیاتی، گمرکی، اخذ جواز تاسیس و ... همراه است.
وی افزود: اما متاسفانه در این مدت عدم حمایت کافی برای اخذ جواز تاسیس در استان البرز، به اخذ جواز تاسیس فقط چهار شرکت دانش بنیان منجر شده است که امیدواریم این موضوع اصلاح شود.
رئیس پارک علم و فناوری البرز به ثمرات معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد وگفت: حمایت‌هایی که به صورت معافیت های مالیاتی در نظر گرفته می‌شود در صورتی که به بزرگ شدن شرکت دانش بنیان کوچک منجر شود ثمرات قابل توجهی خواهد داشت.
وی افزود: به ازای هر یک دلار معافیت مالیاتی برای شرکت دانش بنیان کوچک، دولت می‌تواند پس از تبدیل شدن این شرکت‌ها به شرکت‌های بزرگ 10 دلار مالیات اخذ کند.
ربانی به برنامه‌های پارک علم و فناوری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان اشاره و اعلام کرد: پیگیری برای ساماندهی اولین فن بازار استان البرز یکی از این برنامه هاست.
وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان باید از دبیرستان‌ها پایه گذاری شود، ادامه داد: برنامه‌هایی نیز برای حمایت از دانش آموزان نخبه در دبیرستان‌ها در راستای پایه گذاری اقتصاد دانش بنیان در دبیرستان‌ها در دستور کار قرار دارد.
این مسئول در ادامه به آمار رو به رشد شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان البرز اشاره کرد وگفت: از سال 87 که پارک علم و فناوری البز تاسیس شد تا سال 92 فقط هشت شرکت در این پارک مستقر شد.
ربانی اضافه کرد: اما از 92 تا 94 تعداد این شرکت‌ها به 71 شرکت افزایش پیدا کرد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز از برنامه افزایش تعداد شرکت های مستقر در پارک در سال 95 گفت و تصریح کرد: در حال حاضر 71 شرکت در پارک علم و فناوری مستقر شده است و سعی داریم تا پایان سال 95 این تعداد به 100 شرکت افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: از 71 شرکت مستقر شده در پارک علم و فناوری، 30 شرکت دانش بنیان است و بنا داریم در سال 95 این تعداد به 40 شرکت افزایش پیدا کند.
ربانی به فضای فیزیکی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد وافزود: تا پایان سال 94 حدود سه هزار و 121 مترمربع به شرکت های دانش بنیان اختصاص داشت که سعی داریم در تا پایان 95 این آمار به پنج هزار متر مربع برسد.
وی با بیان اینکه میزان فروش محصولات دانش بنیان در سال 94 ، 70 میلیارد تومان برآورد می‌شود، افزود: طبق برنامه های در نظر گرفته شده، فروش محصولات دانش بنیان البرز تا پایان سال 95 به 100 میایارد تومان خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: