• سه شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 956-3691-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل استاندارد البرز:

استانداردسازی محصولات داخلی از مهمترین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
مدیرکل استاندارد البرز گفت: ازتوزیع کالاهای غیر استاندارد تولید شده در سایر استان‌ها جلوگیری می شود.
فتانه شکراللهی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: از سال 92 تا کنون که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی درکشور اجرایی می شود بنا شده از واردات کالاهای پرمصرف تا جایی که امکان دارد جلوگیری شود.
وی توضیح داد: نظارت بر توليدات داخلي، بومي‌سازي محصولات و استاندارد كردن آن‌ها از مهم‌ترين اهداف اقتصاد مقاومتي است.
شکراللهی ادامه داد: بدون شک جلوگیری از واردات این کالاها علاوه براین که از خروج میلیاردها دلار ارزجلوگیری می کند باعث رونق تولید داخلی نیز می‌شود .
وی اضافه کرد: بدون شک گر بخواهیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دراین زمینه به طور کامل اجرایی کنیم باید به سمت تولید کالاهای باکیفیت داخلی پیش برویم .
وی افزود: تا زمانی که  کالاهای داخلی از لحاظ کیفیت توان رقابت با نمونه‌های خارجی را نداشته باشند نمی توان انتظار داشت واردات کالاهای خارجی متوقف شود .
این مسئول توضیح داد: بدون شک نظارت بر کیفیت کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری هستند به میزان قابل توجهی می تواند انگیزه عمومی را برای استفاده از کالاهای داخلی افزایش دهد.
شكرالهي درادامه با اشاره به نظارت دقیق بر کیفیت کالاهای تولیدی دراستان افزود: كارشناسان اداره کل استاندارد علاوه بر نظارت مستمر بر توليد محصولات استان ، كالاهاي موجود در بازار را  نيز كنترل مي‌كنند تا به طور همزمان توليد و عرضه در راستاي هم كنترل شوند.
مدیر کل استاندارد البرز در پایان گفت: علاوه براین ، ناظران این اداره کل درصورت مشاهده كالاهاي فاقد نشان استاندارد توليدي ساير استان‌ها در البرز، ضمن توقيف فرآورده، موضوع را به استان مربوطه اطلاع می دهند تا اقدامات قانوني لازم برای برخورد با متخلفین صورت بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: