• یکشنبه ۲۸ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 956-5691-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ظرفیت تولید بیش از 20 میلیون اصله نهال در نهالستان کرجمدیرکل منابع طبیعی البرز از تولید نهال استاندارد در بزرگ‌ترین نهالستان جنگلی کشور خبرداد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حامد فرضی  امروز(28شهریور)، در بازدید از نهالستان بزرگ کرج اظهار کرد: از سال 42 تا کنون در کرج در مساحتی به وسعت 136 هکتار بزرگ ترین نهالستان جنگلی کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: این نهالستان با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ارتقاء فرهنگ درختکاری  ایجاد شده است.
این مسئول ایجاد فرهنگ دوستی مردم با منابع طبیعی وتولید نهال و توزیع آنها بین مردم را ازدیگر اهداف ایجاد این نهالستان عنوان کرد.
وی افزود: این نهالستان ظرفیت تولید بیش از 20 میلیون اصله نهال را دارد که این ظرفیت در نوع خود بی‌نظیر است.
فرضی توضیح داد: امسال  باهدف ارتقاء مدیریت کیفی و زیست محیطی، تجهیزات و زیر ساختمان های نهالستان و تولید نهایی استاندارد همچنین در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی بخش جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اقدام به دریافت گواهینامه ایزو از سازمان بین المللی استاندارد ISO کرده است.
مدیرکل منابع طبیعی البرز گفت: در این راستا با عنایت به عقد قرار داد با شرکت ارزیاب مدیریت همام (AMH)  طی یک پروسه زمانی یکساله در مرحله اول پس از انجام بازدید توسط هیئت خصوصی، مدارک و مستندات مدیریت نهالستان ارزیابی و موارد عدم انطباق اعلام شد.
فرضی گفت: در تاریخ بیست و سوم خرداد سال جاری مجوز گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت از سازمان بین المللی استاندارد به نام نهالستان بزرگ کرج صادر شد.
وی بیان کرد: گواهینامه مذکور در دامنه کاری تجهیز نهالستان و تولید نهال استاندارد به روش تکثیر جنسی و غیر جنسی به منظور انتقال و کشت در مناطق مستعد جنگل‌کاری و توزیع نهال در راستای افزایش فرهنگ منابع طبیعی در نهالستان بزرگ کرج تصویب شده است.
وی افزود: مهم ترین هدف دریافت گواهینامه مذکور تضمین کیفیت همه تجهیزات و نهال های کشاورزی مرتبط با تولید نهال استاندارد در نهالستان بزرگ کرج با الزامات زیست محیطی بوده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز در پایان گفت: صرفه جویی در هزینه و زمان تولید، کاهش مصرف انرژی از طریق احداث استخرهای ذخیره آب و بهبود کیفیت محیط زیست طبیعی و انسانی از اهداف پروژه مذکور در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: