• شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 957-10590-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

10 سال دیگر جمعیت روستاهای کشور به 20 درصد می‌رسدنماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: با این روند طی 10 سال آینده جمعیت روستایی کشور به 20 درصد کاهش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد جواد کولیوند در هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که امروز(17مهر)، در استانداری البرز برگزار شد، گفت: این ستاد باید نسبت به موضوع پسماندهای صنعتی، کشاورزی، الکترونیکی و ... استان به یک جمعبندی برسد و با تعیین یک تاریخ برای این موضوع راه حل داده شود.
وی در ادامه به بلاتکلیفی ایستگاه پمپاژ ماهدشت اشاره و اعلام کرد: آب منطقه ای و آبفا باید برای این موضوع نیز چاره ای بیاندیشند تا پس از دو سال و نیم وضعیت آب این منطقه ساماندهی شود.
وی در ادامه به موضوع روستاها و گردشگری روستایی اشاره کرد و گفت: توسعه گردشگری شعاری بیش نیست و روستایی وضعیت خوبی ندارد.
وی افزود: در طرح هادی به روستایی اجازه داده نمی شود که ار منابع طبیعی استفاده کند، بنیاد مسکن اگر می خواهد روستایی در روستا بماند باید در این زمینه چاره اندیشی کند.
کولیوند در پایان به جمعیت 28 درصدی روستاییان کشور اشاره کرد و اعلام کرد: اگر روند کنونی ادامه داشته باشد جمعیت روستایی کشور طی 10 سال آینده به 18 تا 20 درصد می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: