• شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 958-7790-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تا سال 96 مراجعات حضوری به شرکت برق اتمام می‌یابد


مدیر کل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: در حال حاضر 24 واحد در استان در حال استفاده از انرژی خورشیدی هستند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، ناصر اسکندری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که بعد از ظهر  امروز شنبه(15 آبان) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص اهداف ستاد افزود: تعیین تکلیف انشعابات ساختمان‌های مشمول ماده 8 در دستور کار است.
وی ادامه داد: میزان مصرف انرژی دستگاه‌های اجرایی استان به منظور مصرف بهینه انرژی پایش خواهد شد که یک سری دیتاهایی برای این امر فراهم شده است.
اسکندری گفت: طی طرحی برای جلوگیری از هدررفت انرژی توسط نیروگاه منتظر قائم در شهرستان فردیس و استفاده از انرژی مازاد آن برای پیشبرد طرح‌های اقتصادی و کشاورزی و صنعتی، طرح احداث مجتمع گلخانه در کنار نیروگاه از سوی این شرکت باید ارائه شود.
وی افزود: این طرح در دستور برنامه‌های شرکت برق البرز نیست؛ ولی اگر در این رابطه ابلاغی صورت گیرد پیگیری می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: با همکاری همه دستگاه‌ها اجرایی زیرساخت لازم را برای استفاده از انرژی خورشیدی در دستگاه‌های اجرایی استان فراهم آورند که در این راستا 24 واحد از این انرژی استفاده می‌کنند که تعدادی مسجد، مدرسه و برخی معابر شامل آن می‌شوند.
وی گفت: پیش بینی این است که میزان 3.5 مگاوات انرژی خورشیدی در سفر رییس جمهور مجوز بگیریم که در ادرات دولتی به صورت گسترده از این امکان استفاده شود.
اسکندری با اشاره به اینکه در قانون تاکید شده که همه ادارات 10 درصد از مصرف انرژی خود کاهش دهند، افزود: استفاده از انرژی‌های نوین باید در دستور کار قرار گیرد و شرکت برق به عنوان مشاور در کنار آنها قرار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: 30 میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از 3.5 مگاوات انرژی خورشیدی است که ادارات می‌توانند از این امکان بهره مند شوند.
این مسئول گفت: در خصوص برق رسانی به سفیدارک در ساوجبلاغ اگر در تقسیمات روستا محسوب شود برق تعلق خواهد گرفت.
وی با اشاره به مصوبه ارائه مجوز برق به چاه‌های ساوجبلاغ افزود: در صورت داشتن پروانه می‌توانند از امکان برق بهره مند شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: