• سه شنبه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 958-3093-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس موسسه سرم سازی رازی‌:

افزایش 10 درصدی واردات واکسن طیور به کشور/ از سازمان دامپزشکی گلایه داریمرییس موسسه سرم سازی رازی‌ گفت: مشکلی در تامین واکسن تب برفکی مورد نیاز کشور نداریم.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حمید کهرام امروز(18آبان)، در نشست مطبوعاتی‌که به مناسب روز ملی‌کیفیت برگزار شد، اظهارکرد: متاسفانه عملکرد موسسه رازی آن طورکه باید و شاید دیده نمی‌شود و این مجموعه به نوعی مظلوم واقع شده است.
وی ادامه داد: تا زمانی‌که بیماری‌ای در کشور شیوع پیدا نکرده  هیچ کس متوجه نیست که این امر ناشی از تلاش‌های شبانه روزی محققان وکارکنان این موسسه برای تولید واکسن و تامین نیاز کشور است ولی همین‌که بیماری‌ای شایع می‌شود، انگشت های اشاره به سمت این موسسه نشانه می‌رود.
وی افزود: به‌عنوان مثال سال گذشته شاهد شیوع تب برفکی درکشور بودیم‌که این بیماری تلفات زیادی به همراه داشت.
وی اضافه‌کرد: برای کنترل به موقع این بیماری ناچارشدیم از خارج مقادیر زیادی واکسن تب برفکی‌که سویه های آن با سویه‌های بومی کشور همسان نبود واردکنیم.
این مسئول توضیح داد: با تلاش‌های صورت‌گرفته بلاخره فرایند شیوع تب برفکی درکشور مهار شد و وضعیت به حالت عادی برگشت.
رییس موسسه رازی با اشاره به تولید واکسن تب برفکی درسال جاری ابرازکرد: امسال موسسه رازی و شرکت روناک اقدام به تولید تب برفکی کردندکه تولیدات‌ آنها توانسته به نیازکشور به خوبی پاسخ دهد و دیگر ناچار به واردات این واکسن نیستیم .
کهرام تصریح کرد: درحال حاضر پنج میلیون دز واکسن تب برفکی در شرکت روناک موجود است و از ابتدای سال تا کنون نیز موسسه رازی 11 میلیون دز از این واکسن را به سازمان دامپزشکی تحویل داده است.
وی دربخش دیگری از صحبت‌هایش باگلایه از عملکرد سازمان دامپزشکی در واردات واکسن‌های طیور به‌کشور افزود: درحال حاضر 70 درصد واکسن طیور مورد نیاز کشور از خارج وارد می‌شود این درحالی است که موسسه رازی توان تامین صد درصدی نیازهای داخلی دراین را حوزه دارد.
وی تصریح کرد: علی رغم تذکرات زیاد به سازمان دامپزشکی دراین خصوص شاهد این هستیم‎که واردات این واکسن‌ها در مقایسه با سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.
این مسئول اظهارکرد: بدون شک واردات بی رویه واکسن مخالف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و به تولید داخل ضرر می‌رساند به همین دلیل باید این جریان کنترل شود.
وی درادامه به موضوع کنترل کیفیت تولیدات این موسسه اشاره کرد وگفت:کنترل کیفی یک تفکر نو است و ربط چندانی به ساختمان‌های قدیمی موسسه رازی ندارد.
وی افزود: موسسه رازی با قدمتی 90 ساله تلاش می‌کند تفکری نو را در جریان تضمین کیفیت تولیدات خود وارد کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: