• چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 958-10490-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

4.5 درصد صنایع کشور در البرز مستقر است


مدیرکل شرکت شهرک‌های صنعتی البرزگفت: بخش‌کشاورزی نمی‌تواند بسترساز اشتغال انبوه در استان باشد.
جهانگیر شاهمرادی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: علی رغم این‌که تنها سه درصد از جمعیت کشور در البرز ساکن است ، 4.5 درصد صنایع کشور دراین استان جای گرفته است.
وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهدکه این استان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنعت دارد و می‌تواند در زمینه اشتغالزایی و توسعه اقتصادی کشور موفق عمل کند.
وی اضافه‌کرد: با توجه به وسعت کم البرز نمی‌توان به بخش کشاورزی برای فعالیت‌های گسترده و اشتغالزایی انبوه‌ امیدوار بود به همین دلیل باید شرایط تمرکز بر بخش صنعت دراین استان را فراهم کنیم .
وی افزود: برای توسعه بخش صنعت باید زمینه ارتباط هرچه بیشتر صاحبان صنایع  با پژوهشگران و اهالی علم را فراهم کنیم.
این مسئول توضیح داد:گاه پژوهشگران ایده‌های خوبی دارند ولی سرمایه و پول‌کافی برای عملیاتی‌کردن و به تولید انبوه رساندن این ایده‌ها را ندارند.
مدیرکل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز ابراز کرد: درکنار این ، برخی افراد پول دارند ولی به ایده مناسب برای سرمایه گذاری دسترسی  ندارند.
شاهمرادی با اشاره به ایجاد فن بازار درالبرز افزود: چندی پیش شاهد تشکیل فن بازار در استان بودیم‌که امید است از طریق آن  فاصله میان صنعت و دانشگاه برطرف شود.
وی گفت: امید است در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ایجاد این فن بازار بتواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند و باری از دوش بخش صنعت و دانشگاه بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: