• چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 958-2691-5
  • خبرنگار : 58003
  • منبع خبر : گفتگو

شهرک صنعتی اشتهارد از مالیات معاف می‌شود


رئیس اتاق بازرگانی البرزگفت: براساس مصوبه جدید اتاق بازرگانی ایران، واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک‌ صنعتی اشتهارد البرز به دلیل قرار گرفتن در شعاع 120 کیلومتری پایتخت از پرداخت مالیات معاف شدند.
رحیم بنا مولایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: این مصوبه در کمیته ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه دراتاق بازرگانی ایران طی نشستی با حضور نمایندگان سه قوه و به ریاست معاون حقوقی رئیس جمهوری به تصویب رسید.
وی افزود: این تصمیم پیش از این در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که با ارسال این نظرات تخصصی به کمیته ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه به نتیجه رسید.
این مسئول بیان کرد: بسیاری از واحد های تولیدی شهرک اشتهارد قبل از قانون جدید با هدف برخورداری از معافیت مالیاتی در این شهرک احداث شده اند و اجرای این مصوبه به صنعتگران این شهرک کمک قابل توجهی می کند.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام' اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' گفت: برای اجرای سیاست های حمایتی از صنایع کوچک ومتوسط در شهرک های صنعتی، رفع مشکلات در مسیر بهبود فضای کسب و کار در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز، اصلاح آئین نامه اجرایی بند د ماده 132 قانون مالیات های مستقیم برای سایر شهرک های صنعتی استان را نیز خواستار شد و ابرازکرد: در صورت اصلاح این آئین نامه شهرکهای صنعتی استان البرز نیز همانند استانهای سمنان و قم از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.
وی در پایان گفت: تصمیم گیران کلان کشور باید در زمینه راهکارهای توسعه زیر ساخت های صنعتی به ویژه توسعه صنایع کوچک کشور با محوریت توجه به تولید صادرات گرا برای این بخش برنامه ریزی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: