• چهارشنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 959-393-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برنامه‌های هفته پژوهش و فنآوری در استان البرز در پنج حوزه پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، عباد الله کامکار با بیان این مطلب  اظهار داشت: امسال مطابق با هر سال در اواسط آذرماه هفته پژوهش و فنآوری  با شعار "پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فنآوری زیربنای اقتصاد مقاومتی" با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد. 
وی افزود: مطابق سال‌های قبل جلسه ستاد هماهنگی در استان تشکیل و مسئولیت دبیرخانه ستاد پژوهش و فناوری به عهده مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) گذاشته شده است.
کامکار در بخش دیگری از سخنانش  تصریح کرد: برنامه‌های هفته پژوهش و فنآوری سال 1395 در پنج حوزه پیگیری می شود که در قالب 5 کمیته ایفای نقش خواهد کرد.
وی با اشاره به این کمیته‌ها تصریح کرد: کمیته جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با محوریت پارک علم و فنآوری یکی از این کمیته‌ها است و این نمایشگاه در محل مرکز آموزش عالی امام خمینی و با حضور تمام دستگاههای اجرایی استان برپا می‌شود.
این مسئول به دومین کمیته هفته پژوهش و فنآوری اشاره کرد و افزود: دومین کمیته، کمیته جشنواره ایده برتر است که از سال گذشته پیگیری شد و امسال با قوت بیشتری با محوریت نخبگان در حال پیگیری است واز ایده‌های برتر در جشنواره تجلیل، تقدیر به عمل می‌آید.
 کامکار خاطرنشان کرد: سومین کمیته، کمیته جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فنآوری استان است که امسال مهمترین رویکرد برای انتخاب، باکیفیت‌تر کردن شاخص‌های انتخاب بوده است.
وی افزود: کمیته اجرایی هفته پژوهش و فنآوری نیز با توجه به این که استانداری یکی از ارکان هفته پژوهش است، در دفتر آموزش و پژوهش استانداری تشکیل شده است.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز ادامه داد: کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی  پنجمین کمیته است که با محوریت استانداری  و محوریت روابط عمومی استانداری در حال پیگیری امور مربوط به اطلاع‌رسانی و کار رسانه‌ای است.
کامکار دیگر برنامه‌های هفته پژوهش را، برگزاری کارگاه‌های آموزشی کاربردی در سطوح مختلف در همه دانشگاه‌ها ویژه دانشجویان، استادان و پژوهشگران دستگاه‌های اجرایی با محوریت موضوع پژوهش و فنآوری، و نشست خبری در هفته پژوهش با محوریت فرصت‌ها و چالش‌های پژوهش و فنآوری دانست. 
وی افزود: ما از نشست‌ها، کارگاه‌ها و برنامه‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی برای هفته پژوهش برگزار می‌شود و همچنین مشارکت دانشگاهیان در ارسال سوابق پژوهشی استقبال می‌کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: