• شنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

استاندار البرز:

جذب اعتبارات سفر رئیس جمهور البرز را متحول خواهد کرد

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به ابلاغ بسته رونق تولید و اشتغال گفت: این بسته در راستای شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز سید حمید طهایی در سی و ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که عصر امروز( دوم اردیبهشت)، در استانداری البرز برگزار شد، گفت: امسال در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، بسته تولید و اشتغال در استان ابلاغ شده است.
طهایی در ادامه به ارزیابی عملکرد دستگاه های استان در راستای سیاست های اقتصاد مقاووتی اشاره کرد و گفت: این ارزیابی و انتخاب دستگاه های برتر به معنای نادیده گرفتن عملکرد و خدمات دیگر دستگاه ها نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های سفر رئیس جمهور اشاره کرد و اعلام کرد: در تلاشیم تا تخصیصات این پروژه‌ها گرفته شود، اگر این اعتبارات به استان برسد در البرز تحول ایجاد خواهد شد.
طهایی با تاکید بر اینکه دستگاه ها نباید برای ابلاغ این اعتبارات منتظر بمانند، تصریح کرد: کارهای مربوط به پروژه های سفر رئیس جمهور باید شروع شود تا اعتبارات تخصیص یابد زیرا فرصت کم است و ممکن است زمان از دست برود.
استاندار البرز در ادامه از غلظت بیشتر موضوع تولید و اشتغال در سیاست های اقتصاد مقاومتی برای سال جاری گفت و اعلام کرد: مدیران باید پیش از اینکه برنامه های ملی در این زمینه اعلام شود با تسلطی که بر استان دارند برای تحقق این موضوع راهکار دهند.
وی در ادامه به کاهش جمعیت روستایی استان به ویژه در طالقان اشاره کرد و گفت: علی رغم رسیدن گاز و ادامه مراحل احداث راه این شهرستان باز هم جمعیت در این شهرستان کاهش پیدا کرده است که این از اهمیت اشتغال و درآمد حکایت دارد.
طهایی با بیان اینکه جمعیت روستایی استان به هفت و نیم درصد کاهش یافته است افزود: بنابراین اگر بتوانیم فضای کار را در روستاها فراهم کنیم نه تنها مهاجرت نخواهیم داشت بلکه مهاجرت معکوس خواهد شد.
وی در پایان بر لزوم توسعه کشاورزی مدرن در استان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر تعاونی‌ها وام‌های کم بهره می دهند و ما نیز در بحث آبیاری نوین حمایت های لازم را به عمل می آوریم.
طهایی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسات بعد مدیران باید به ایده پردازی کمک کنند و جلسات با پیشنهادات کاری پیگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: