• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3091-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

شرایط پیش رو فرصت را برای حمایت بیشتر از تولید داخلی فراهم می‌کند

نماینده عالی دولت در استان البرز به مصرف نادرست آب در استان اشاره و اعلام کرد: اینکه گفته می‌شود ما دو و نیم تا سه برای میانگین جهانی مصرف داریم شعار نیست.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که امروز شنبه 16 تیرماه در استانداری البرز برگزار شد گفت: استان البرز از استان‌های توانمند کشور است؛ این استان 150 برند ملی را در خود جای داده است.

نجفی افزود: برخی از صنایع مستقر در استان همچون صنایع غذایی، دارویی و ... ظرفیتی فرااستانی دارند.

وی ادامه داد: موسسات تحقیقاتی و برخی از سازمان‌های کشوری مستقر در البرز نیز به استان نگاهی کشوری داده است.

استاندار البرز با بیان اینکه امروز دیگر بهانه‌ای برای ما وجود ندارد که بگوییم نگذاشتند کار کنیم خاطرنشان کرد: شرایط کشور بسیار سخت می‌شود ولی این سختی فرصت کار را برای ما فراهم می‌کند.

نجفی اظهار کرد: ما هیچ بهانه‌ای برای عدم حمایت از تولید داخلی نداریم؛ اینکه گفته می‌شود اگر واردات انجام نشود شغل‌هایی از دست می‌رود معنی ندارد؛ نمی‌شود از کشوری کالای نامرغوب وارد و از تولید داخلی هم حمایت کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مصرف نادرست آب در استان اشاره و اعلام کرد: اینکه گفته می‌شود ما دو و نیم تا سه برای میانگین جهانی مصرف داریم شعار نیست؛ بخشی از این مصرف ناشی از ضایعات و نشتی لوله‌هاست اما اگر الگوهایی که در جهان پیاده می‌شود را به کار بندیم بخش زیادی از مصرف کاهش خواهد یافت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: