• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4491-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز:

گزارشی از تخلف ارزی توسط واحدهای صنعتی در البرز نداشته‌ایم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز خود به تعهد این سازمان برای اشتغالزایی در سال جاری اشاره کرد وگفت: تعهد امسال سازمان ایجاد ۲۱ هزار شغل است و امید است با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم این تعهد اجرایی شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، جهانگیر شاهمرادی در نشست مطبوعاتی امروز شنبه 23 تیرماه اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم حوزه‌های تحت پوشش خود یعنی صنعت، معدن و تجارت را به خوبی مدیریت کنیم برنامه‌های مدونی را پیش بینی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برای شناسایی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان هر هفته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان تشکیل می‌شود که در این کارگروه سعی می‌شود تا جایی که امکان دارد دغدغه‌های صاحبان صنایع شنیده و برای حل آنها اقدامات عملی صورت بگیرد.

وی افزود: در برخی موارد ممکن است مشکلات برخی صنایع به صورت استانی حل نشود که در این صورت مساله آن واحد خاص در کارگروه ملی بررسی و رفع می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰ هزار واحد صنفی مجوزدار در استان خاطرنشان کرد:  از توانمندی این واحدها برای توسعه بخش تولید و صنعت استفاده می‌شود.

شاهمرادی با تاکید بر نظارت دقیق بر فعالیت واحدهای صنعتی ابراز کرد: تا پایان ماه مقرر شده وضعیت واحدهای صنعتی به طور کامل بازبینی شوند تا بانک اطلاعاتی موجود کامل شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه با تکمیل این بانک اطلاعاتی تصمیم سازی در بخش صنعت راحت‌تر انجام می‌شود، گفت: بدیهی است بدون داشتن اطلاعات دقیق و مدون نمی‌توان برنامه‌های پیش بینی شده در هیچ بخشی را عملی کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نظارت بر فعالیت معادن استان نیز اشاره کرد و افزود: با تعامل با سیستم قضایی استان اقدامات لازم برای برخورد با برداشت‌های غیرمجاز در این حوزه در حال انجام است .

وی اظهار کرد: بیشتر معادن استان را معادن شن و ماسه و سنگ لاشه تشکیل داده است و این معادن درامدزایی مناسبی برای استان دارند.

وی گفت: بدون شک برای برداشت از معادن استان محدودیت‌های زیست محیطی چون آلودگی آب، خاک و هوا ناشی از فعالیت معادن وجود دارد که همین امر فعالیت در این حوزه را با اما و اگرهایی مواجه ساخته است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تعهد این سازمان برای اشتغالزایی در سال جاری اشاره کرد وگفت: تعهد امسال سازمان ایجاد ۲۱ هزار شغل است و امید است با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم این تعهد اجرایی شود.

شاهمرادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شبهه‌های موجود در خصوص دریافت ارز دولتی توسط واحدهای صنعتی و هزینه کرد آنها برای کالاهایی که مرتبط با فعالیت آنها نیست گفت: ما هیچ گزارشی مبنی اینکه واحد صنعتی ارز دولتی دریافت کرده ولی در جای خود هزینه نکرده دریافت نکرده‌ایم.

این مسئول با اشاره به افت تولید برخی واحدهای صنعتی و تولیدی در ماه‌های گذشته ابراز کرد: اگر در شرایط تحریمی جدی قرار بگیریم اولویت اول تامین و تولید غذا و دارو خواهد بود و بعد از آن اولویت تامین  مواد اولیه برای کارخانه‌هایی است که که کالاهای اساسی و مصرفی تولید می‌کنند.

شاهمرادی گفت: بدون شک هدف دشمن از اعمال تحریم های جدید آسیب به کشور است به همین دلیل باید به گونه‌ای رفتار کنیم که این تهدید به فرصت تبدیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: