• دوشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4691-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تلاش برای حفظ اشتغال در صنعت البرز

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به ضرورت تامین ارز برای تهیه مواد اولیه واحدهای تولیدی افزود: در خصوص تامین ارز مورد نیاز واحدهای صنعتی باید سریع‌تر تصمیم‌گیری شود تا واردات مواد اولیه آنها با مشکل مواجه نشود.

جهانگیر شاهمرادی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی استان مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: بدون شک این افراد نقش به سزایی در حرکت چرخ اقتصادی استان و افزایش کیفیت و کمیت تولیدات بخش‌های مختلف دارند.

وی توضیح داد: با توجه به نوسانات ارز و مشکلات اقتصادی ای که واحدهای تولیدی و صنعتی را درگیر کرده، تلاش داریم وضعیت اشتغال در این شهرک‌ها را حفظ کنیم و اجازه ندهیم شرکت‌ها به بهانه‌های مختلف دست به تعدیل نیروهای خود بزنند.

وی توضیح داد: بدون شک اگر حمایت‌های لازم از بخش تولید و صنعت صورت بگیرد و صاحبان واحدهای مختلف در تامین مواد اولیه و ... با مشکل مواجه نشوند با بحران تعدیل نیرو و کاهش تولید مواجه نخواهیم شد.

شاهمرادی ابراز کرد: برای گذر از شرایط موجود بخش دولتی و خصوصی باید دست به دست هم داده و موانع را پشت سر بگذارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 140 برند ملی در البرز فعالیت می‌کنند که این نشان از ظرفیت‌های اقتصادی استان دارد.

شاهمرادی گفت: بیش از 25 هزار شغل در شهرک‌های صنعتی خصوصی البرز وجود دارد که در سایر استان ها کم نظیر است.

این مسئول با اشاره به ضرورت تامین ارز برای تهیه مواد اولیه واحدهای تولیدی افزود: در خصوص تامین ارز مورد نیاز واحدهای صنعتی باید سریع‌تر تصمیم‌گیری شود تا واردات مواد اولیه آنها با مشکل مواجه نشود.

شاهمرادی گفت: واحدهایی که ممکن است به دلیل نوسانات ارز آسیب ببینند احصا می‌شوند تا برای جلوگیری از آسیب‌ها تدابیری اندیشیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: