• دوشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-893-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

استقرار آمبولانس اورژانس در پارک علم و فناوری البرز

مسئول بهداری پارک علم و فناوری البرز گفت: این بهداری در فضای 90 هکتاری این مجموعه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی به پرسنل وکارمندان پارک و شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، شیرین آریس در تشریح فعالیت‌های بهداری پارک علم و فناوری البرز گفت: کلیه امور مربوط به درمان سرپایی بیمار در این مکان انجام   می‌شود که می‌توان به نوار قلب -  پانسمان و کنترل خونریزی - آتل بندی در صورت نیاز -  تزریقات - کنترل فشار خون - چک قند خون - سرم تراپی - شستشوی چشم - و ... اشاره کرد.

وی افزود: بهداری همچنین دارای یک دستگاه آمبولانس است که در صورت نیاز   (بیمار اورژانسی )بیمار توسط آمبولانس به مراکز درمانی مجهز (بیمارستان ) انتقال داده می‌شود.

مسئول بهداری پارک علم و فناوری البرز از مراجعه 7 تا 12 نفر به طور روزانه به این بهداری خبر داد و اعلام کرد: البته این آمار ثابت نیست با توجه به تغییر فصل و شرایط جوی   تعداد مراجعه کنندگان نوسان دارد به طور مثال در فصل زمستان تعداد بیماران و مراجعین بیشتر می‌شود.

وی افزود: تقریباً هر ساله با هماهنگی‌های لازم   با مدیریت مجتمع و واحدها و پژوهشکده‌های مستقر در مجتمع در یک زمان خاص آزمایشات طب کار برای پرسنل شاغل توسط شرکت طب کار  در بهداری انجام می‌شود و نتایج نیز توسط پزشک بهداری تفسیر و به اطلاع افراد رسانده می‌شود بنابراین از جمله فعالیت‌های مهم بهداری می‌توان به آزمایشات ادواری طب کار اشاره نمود.

مسئول بهداری پارک علم و فناوری البرز افزود: همچنین هر 6 ماه یک مرتبه از سازمان انتقال خون کرج درخواست می‌شود   در بهداری حضور یافته و عملیات خونگیری توسط تیم سازمان انتقال خون از افراد شاغل صورت می‌پذیرد.

آریس افزود: به طور کلی در مکان‌هایی این چنینی که از شهر دور است همچنین در سازمان‌هایی که افراد زیادی مشغول به کار هستند وجود چنین امکاناتی لازم و ضروری است.

مسئول بهداری پارک علم و فناوری   یادآور شد: چرا که گاهی با وجود یک داروی ساده حتی می‌توان به بیمار کمک کرد و در واقع در وقت و هزینه صرفه جویی نمود چرا که یک نیرو ممکن است فقط یک سردرد ساده داشته باشد یا حتی یک پانسمان   و یا کنترل فشار خون و یا .... اما همین مشکل باعث عدم تمرکز در کار فرد می‌گردد و مجبور است زمان زیادی را صرف کرده و به مراکز درمانی مراجعه کند.

وی خاطرنشان کرد:گاهی نیز مساله مهمتر بوده مثلا شکستگی و یا   خونریزی شدید که حتی حضور  نزدیکترین اورژانس هم حداقل 15 الی 20 دقیقه زمان می‌برد و یا گاهی حتی یک دقیقه هم برای نجات جان بیمار بسیار حائز اهمیت است. بنابراین وجود بهداری در صرفه جویی هزینه‌های مالی و زمان نیز بسیار کمک کننده است زیرا پزشک حاضر در بهداری خانواده‌های افراد رو هم ویزیت می‌کند و آزمایش‌های لازم و داروهای لازم و چکاپ کلی آنها را انجام داده و حتی نتایج رو هم بررسی می‌کندکه این خود   تاثیر  مستقیم  در کسب و کار شاغلان این مجتمع دارد.

وی به" بعد روانی"   فعالیت بهداری در مجموعه مجتمع علمی و تحقیقاتی و پارک البرز اشاره کرد و گفت: بعد روانی این موضوع نیز مهم است چرا که افراد با آرامش بیشتری و به دور از هر گونه استرس   مشغول به کار می‌شوند زیرا اطمینان دارند که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان می‌توانند به بهداری مراجعه کرده و مشکلشان را رفع نماید که این خود بیشترین تاثیر مثبت را در عملکرد افراد در شغل آنها ایجاد می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: