• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1293-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تولید شبیه‌ساز مخازن نفتی در پارک علم و فناوری البرز

مدیرعامل شرکت دانش بنیان طرح های صنعتی فلورد از تولید دستگاه شبیه‌ساز مخازن نفتی مورد استفاده در پروژه‌های نفت و گاز برای اولین بار در کشور در پارک علم و فناوری البرز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، میثم راضی‌فر با اعلام این خبر درباره ویژگی‌های این طرح گفت: این نمونه می‌تواند در مقابل دمای 150 درجه و فشار بالا مقاومت کند و قابلیت انتقال امواج و سیالات را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه 15 سال برای این پروژه زمان و هزینه صرف شده است گفت: دنیا به سوی ژئومکانیک و ژئو تکنیک پیش می‌رود و این یک بحث نو و جدید است؛ با این تکنولوژی میدان و شرایط مخزن واقعی شبیه‌سازی شده و همه آزمایش‌ها و تست‌های لازم برای حصول اطمینان از کیفیت محصول نیز انجام شده و در حال حاضر به صورت پایلوت در برخی از صنایع مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان طرح‌های صنعتی فلورد با اشاره به هم افزایی خوب شرکت‌های مختلف و برندهای صنعتی در پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: با استفاده از امکانات این پارک شرایط خوبی برای موفقیت شرکت و دستاوردهایمان فراهم شده است و برای موفقیت بیشتر و تجاری کردن محصولات در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت طرح‌های صنعتی فلورد در زمینه نفت و گاز بحث ژئومکانیک و ژئوتکنیک را دنبال می‌کند گفت: شبیه‌ساز مخازن در صنایع فوق عمیق مثل مخازن نفت، استخراج نفت و در حفاری عمیق کاربرد دارد.

وی با اشاره به حمایت شرکت‌های نفتی از تولید این محصول گفت: بازار ما حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است و با 25 نیروی فعال برای تولید این محصول و سایر محصولات مورد نیاز پروژه‌های سدسازی و مخازن مورد نیاز آنها تلاش می‌کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: