• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-691-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

رئیس کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم کرج:

نظام بانکی با همکاری سه قوه باید اصلاح شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا  با بیان اینکه طبق قانون، مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده دریافت شود نه تولید کننده اعلام کرد: تولید کننده برای جبران تاخیر 6 تا 12 ماهه بازگشت این پول مجبور به دریافت وام‌هایی با سود 20 درصد می‌شود که این موجب زیان به کسب و کارش می‌شود.
عزیز اکبریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: تولید داخلی با مالیات‌های بر ارزش افزوده، سود تسهیلات و هزینه بیمه بالا،  بی کیفیت و گران خواهد شد و توان رقابت در بازارهای جهانی را از دست می‌دهد.
اکبریان با تاکید بر لزوم اصلاح نظام بانکی تصریح کرد:  مجلس به تنهایی قادر به اصلاح نظام بانکی نیست بنابراین لایحه آن باید توسط دولت ارسال شود تا مجلس اقدامات کارشناسی لازم در خصوص آن را انجام دهد و قوه قضاییه نیز در حمایت از این موضوع نقش‌آفرینی کند.
وی در خصوص گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از تولید کننده نیز خاطرنشان کرد: این مالیات را نباید از تولید کننده گرفت اما اکنون مالیات بر ارزش افزوده از تولید کننده گرفته می‌شود تا در آینده به او پس داده شود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن افزود: اما به علت چرخه معیوب، مالیات بر ارزش افزوده دریافتی یا به تولید کننده برگردانده نمی‌شود و یا پس از ماه‌ها سرگردانی این پول به حساب تولید کننده باز می‌گردد.
اکبریان با بیان اینکه طبق قانون، مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده دریافت شود نه تولید کننده اعلام کرد: تولید کننده برای جبران تاخیر 6 تا 12 ماهه بازگشت این پول مجبور به دریافت وام‌هایی با سود 20 درصد می‌شود که این موجب زیان به کسب و کارش می‌شود.


انتهای پیام