• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1891-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

نماینده مردم کرج مدعی شد:

رئیس دانشگاه خوارزمی فکر می‌کند استاندار آذربایجان شرقی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای آن قدر نظام را تیره و تار نشان داده‌اند که مردم بدبین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز ، عزیز اکبریان در شانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که شنبه ۱۶ دی‌ماه در استانداری البرز برگزار شد، گفت: اگرچه حوادث اخیر بر وجهه  کشور در عرصه بین‌المللی تاثیر منفی داشت اما دل ما قرص است و به انقلاب اسلامی به این سادگی‌ها آسیبی نمی‌رسد.

اکبریان افزود: تمام نگرانی ما در خصوص این حوادث متوجه سرمایه‌گذاری‌ها و اشتغال است، این حوادث بر این دو موضوع تاثیر منفی خواهد داشت.

وی از نسبت دادن این حوادث به دشمنان گفت و تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا می‌شد بسیاری از مشکلات ما حل شده بود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا گفت: بسیاری از گزارش‌هایی که در این جلسه مطرح می‌شود ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد، سرعت و ابتکار در اقتصاد مقاومتی مهم است، اینکه تصمیمی بعد از سه سال اجرا شود به کشور ضرر می‌زند.

وی با تاکید بر نقش فرمانداران در موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: فرمانداران نماینده دولت در شهرستان‌ها هستند و باید مشکلات را حل کنند.

اکبریان در خصوص عملکرد سازمان بازرسی نیز خاطرنشان کرد: بازرسی نباید آخرین تیر خود را اول بزند، بازرسان اگر تخلفی دیدند ابتدا به استانداری گزارش دهند نه به دادگاه، این کار جرات را از مدیران می‌گیرد.

وی عامل دوم در بروز حوادث اخیر را منفی نشان دادن عملکرد دولت و مجلس عنوان و اعلام کرد: مثلا ۳۰ نفر نبودند که حقوق نجومی گرفتند ولی برخی کاری کردند که همه مدیران زیر سوال رفتند.

اکبریان ادامه داد: یا اصلا چیزی به نام افزایش حقوق نمایندگان در مجلس مطرح نشده اما مردم بدبین شده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم به نظام بدبین شده‌اند، نظام را تیره و تار نشان داده‌اند و اینها باعث شده مردم به همه شبهه پیدا کنند، عملکرد هم آن‌گونه که باید نبوده و این باعث شده با کوچک‌ترین حرکت چنین اتفاقاتی رخ دهد.

اکبریان افزود: بعد از ۸۸ این حوادث یک بحث جدی بود حیثیت نظام را برد.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از تصمیمات جزیره‌ای است، گفت: مثلا رئیس دانشگاه خوارزمی فکر می کند استاندار آذربایجان غربی است و تفکر استانداری دارد؛ من به وزیر علوم هم گفته‌ام تکلیف این موضوع باید مشخص شود.

انتهای پیام