• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

پذیرش 168 کودک کار و خیابان در مراکز بهزیستی

مدیرکل بهزیستی البرز از راه اندازی یک مرکز روزانه کودکان کار و خیابان خبر داد.
داریوش بیات نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر دو مرکز روزانه دولتی  و یک مرکز شبانه روزی کودکان کارو خیابان در البرز فعالیت دارد.
وی ادامه داد: البته موافقت اصولی ایجاد یک مرکز روزانه دیگر توسط بخش خصوصی اتخاذ شده و امیدواریم به زودی این مرکز در استان راه اندازی شود.
بیات نژاد افزود: از ابتدای سال تا کنون 168 کودک کار و خیابان در این مراکز پذیرش شده اند که 120 نفر در مراکز روزانه و 45 نفر نیز در مرکز شبانه روزی پذیرش شده اند.
این مسئول با اشاره به تفاوت کودکان کارو خیابان توضیح داد: کودکان کار کودکانی هستند که به دلیل فقر، مشکلات معیشتی و ناتوانی والدین در گذراندن امور زندگی، به مشاغل کاذب روی آورده اند.
وی افزود: این کودکان غالبا سنین پایینی دارند و احتمال آسیب پذیری آنها از سوی افراد سودجو و فرصت طلب زیاد است.
مدیرکل بهزیستی البرز ابراز کرد: کودکان خیابان اما اغلب خانواده خود را از دست داده اند و یا خانواده ناهنجاری دارند و همین باعث شده به خیابان پناه ببرند.
بیات نژاد اظهار کرد: برای کاهش آمار کودکان کارو خیابان در مرحله اول باید تمهیداتی برای متعادل سازی وضعیت خانواده آنها صورت بگیرد.
وی افزود: از ابتدای سال تا کنون 100 میلیون تومان به مراکز دولتی کودکان کار و خیابان و 35 میلیون نیز به مراکز خصوصی تخصیص داده شده است.
بیات نژاد گفت: بدون شک با افزایش اعتبار این بخش می توان حمایت بیشتری از خانواده های این کودکان ترتیب داد تا مشکلاتشان حل شود.


انتهای پیام