• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13890-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

خلیلی اردکانی:

موافق استیضاح شهردار کرج نیستم/ طرح سوال محک قانون‌مداری افراد است

عضو شورای شهر کرج در خصوص طرح سوال 9 نفر از نمایندگان شورای شهر از شهردار کرج گفت: این تذکری قانونی و درست است و قانونمداری افراد را محک می‌زند.
محمدحسین خلیلی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز در خصوص طرح سوال 9 نفر از نمایندگان شورای شهر کرج از شهردار گفت: این طرح هر چه هست به تصویب شورا رسیده و شهردار باید به قانون عمل کند.
خلیلی اردکانی افزود: باید به مصوبات شورا عمل شود، اگر به این مصوبه عمل نشود چه تضمینی وجود دارد که به دیگر مصوبات شورا عمل شود.
وی با بیان اینکه ما منتظر عکس‌العمل شهردار نسبت به طرح سوال هستیم، خاطرنشان کرد: البته زمزمه‌هایی وجود دارد که هنوز رئیس شورای شهر طرح سوال را به شهردار ابلاغ نکرده است.
این عضو شورای شهر کرج ادامه داد: در هر صورت این تذکری قانونی و درست است و قانونمداری افراد را محک می‌زند.
خلیلی اردکانی خاطرنشان کرد: شهردار کرج قرار است به مدت 4 سال مصوبات شورا را اجرا کند، اگر این مصوبه اجرایی نشود مفهوم خوبی ندارد.
وی در پاسخ به اینکه آیا طرح سوال از شهردار ممکن است به استیضاح برسد گفت: امیدوار هستیم که کار به استیضاح نرسد، من هم موافق استیضاح نیستم ولی اگر به طرح سوال توجه نشود خوب نیست.
به گزارش ایسنا، طرح سوال از شهردار کرج در جلسه سی و پنجم شورا و  در خصوص آقای عباس محسنی و دلایل صدور ابلاغ تصدی رسمی قبل از کسب مجوز لازم و مبادرت نامبرده به ارائه دستورات تعهدآور و رسمی شهرداری همچنین در خصوص آقای مراد کردی و علت صدور ابلاغ رسمی قبل از انجام مراحل قانونی اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر و مبادرت نامبرده به امضای اسناد تعهدآور مالی(از قبیل قراردادها، دستور هزینه ، چک و ...) و در نهایت عدم پاسخگویی در موعد مقرر در خصوص تذکرات قانونی دوازده نفر از اعضای شورای شهر که در جلسه سی ام قرائت گردید با امضا 9 نفر از اعضای شورا به رئیس شورای شهر اعلام شد.
گفتنی است محمد نبیونی در این جلسه از قرائت طرح سوال از شهردار خودداری و پایان جلسه را اعلام کرد، این اقدام با اعتراض اعضای شورا مواجه و باعث شد تا جلسه شورا مجددا برقرار و طرح سوال قرائت شود.


انتهای پیام