• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2491-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

نواحی صنعتی روستایی در کشور ایجاد می‌شود

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: رونق صنعت و اشتغال بدون حرکت جهادی ممکن نیست.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فتح علی محمد زاده در همایش معاونان فنی شهرک‌های صنعتی کشور که امروز چهارشنبه 20 دی در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد،  اظهار کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی نقش به سزایی در اشتغالزایی و رونق اقتصاد کشور دارند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی کشور، نباید از این واقعیت گذشت که رونق صنعت و کاهش آمار بیکاری صرفا با حرکت جهادی از سوی دست اندرکاران این بخش‌ها محقق می‌شود.
وی توضیح داد: باید با نگاه جدید به بخش صنعت اقدامات حیاتی را در جهت توسعه کشور برداشت و امید به آینده و بهبود معیشیت را در دل مردم زنده کرد.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌ریزی برای ایجاد شهرک صنعتی نمونه ابراز کرد: باید زمینه ایجاد لااقل یک شهرک صنعتی نمونه در هر یک استان‌های کشور فراهم شود.
محمدزاده توضیح داد: البته در کنار این موارد باید ایجاد نواحی صنعتی روستایی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را نیز در دستور کار قرار داد.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در ادامه با اشاره به تغییر اقلیم کشور در سال‌های آینده گفت: با توجه به این تغییرات ارتقای مبلمان شهرک‌های صنعتی  و مدیریت مصرف آب در این بخش باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان گفت:  الحاقیه ضوابط ساخت و ساز در شهرک‌های صنعتی ر بازنگری و بر اساس آن مشکل پایان کار ۸۴۸  واحد صنعتی در کشور برطرف شده است.


انتهای پیام