• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

مدیرکل بهزیستی البرز:

معلولان مجهول الهویه چالش جدی بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: امسال 376    کودک کار و خیابان در استان شناسایی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، داریوش بیات نژاد در نشست خبری پیش از ظهر امروز سه‌شنبه(22 اسفند) اظهار کرد: به نرخ بالای مهاجرت در البرز، طی سال‌های گذشته   شاهد افزایش تعداد معلولان مجهول الهویه استان بوده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر قسمت زیادی از منابع و انرژی بهزیستی استان صرف ساماندهی این افراد می‌شود که اغلب چند معلولیتی، دارای بیماری خاص و مسن هستند.

وی افزود: با توجه به اعتبارات محدود بهزیستی، باید گفت وجود این افراد به چالشی جدی تبدیل شده و باید فکری اساسی برای آن کرد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود به دیگر چالش بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از معضلات بهزیستی اعتراض مردم در محلاتی که ما قصد ایجاد مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان داریم است.

بیات نژاد توضیح داد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند اگر در نزدیکی محل زندگی آنها مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان باشد امنیت و آسایش آنها به خطر می‌افتد ولی این تصور درست نیست.

مدیرکل بهزیستی البرز ابراز کرد: در مراکز نگهداری از این افراد ازتوان نیروهای متخصص و کاربلد استفاده می شود و تا کنون نیز هیچ گزارشی مبنی بر مزاحمت این بیماران برای مردم نداشته‌ایم.

وی اظهار کرد: متاسفانه خیرین و افراد نیکوکار در بحث حمایت از بیماران اعصاب و روان ، معتادین و افراد مبتلا به ایدز که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، پررنگ عمل نمی‌کنند.

وی ادامه داد: باید با فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب نگاه عمومی جامعه به خصوص خیرین را به این گروه‌ها تغییر داد تا آنها نیز مثل معلولان، زنان بی سرپرست و ... از حمایت‌های مادی و معنوی خیرین برخوردار شوند.

این مسئول همچنین بر لزوم حمایت از کودکان کارو خیابان نیز اشاره کرد و افزود: امسال 376 کودک کارو خیابان در استان شناسایی و حمایت شده اند.  

 


انتهای پیام