• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2792-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

اختلافات شخصی و فراقانونی در شورا مردم را مایوس می‌کند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: دولت در عصر کنونی معتقد است باید خیلی از اختیارات  برون سپاری شود چون امروز بسیاری از دنیا به این نتیجه رسیده‌‌اند که فقط باید کارهای حاکمیتی را انجام دهند و کارهای مردم را به مردم بسپارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، خیرالله ترخانی در چهاردهمین جلسه رسمی شورای اسلامی  استان البرز که امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد در باشگاه میلاد کرج برگزار شد گفت: انتخابات شوراهای شهر و روستا انتخاباتی است که برای ما اهمیت زیادی دارد چون شوراها با آحاد مردم در روستا و شهر ارتباط دارند.

ترخانی با بیان اینکه شوراها بخش عمده کار مردم چه در روستا و چه در شهر را  بر عهده دارند تصریح کرد: در دولت اصلاحات قانون انتخابات شورا عملی شد چون برخی معتقدند  دموکراسی یعنی حکومت مردم بر مردم که شورا هم بخشی از این است.

وی افزود: با انتخابات شورا بخشی از اختیارات شهری و روستایی که در اختیار دولت بود  در اختیار مردم قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه همه ما می‌توانیم اختلاف آرا و سلیقه داشته باشیم و این هرگز مذموم نیست اظهار کرد:  اختلاف سلیقه آنجایی مذموم است که شخصی شده و قوانین و چارچوب‌های قانونی زیرپا گذاشته شود بنابراین سعی ما باید بر محوریت قانون در کارها باشد و با دستگاه‌ها ارتباط نزدیک داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در تعامل و همدلی می‌توان کار را جلو برد اظهار کرد: تلاش کنیم مردم را از انتخاب شورا مایوس و ناامید نکنیم باید به گونه‌ای گام برداریم که شورا پدیده مقدس دانسته شود.

وی افزود: هر چه اختلافات شخصی و فراقانونی شود مردم بیشتر از شورا ناامید می‌شوند.

ترخانی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت در عصر کنونی معتقد است باید خیلی از اختیارات  برون سپاری شود چون امروز بسیاری از دنیا به این نتیجه رسیده‌‌اند که فقط باید کارهای حاکمیتی را انجام دهند و کارهای مردم را به مردم بسپارند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البزز بیان کرد: از واگذاری کارها به مردم پشیمان نیستیم اما شورا باید طوری عمل کند که مردم احساس پشیمانی نکنند در کنار آن به فرمانداران هم بارها گفته شده با شورا همکاری کنند.

وی در پایان اعلام کرد: ما در بحث آسیب‌های اجتماعی نقش شوراها را بسیار پررنگ دیده‌ایم و به شورا و مردم تکیه کرده‌ایم و انتظار یک ارتباط تنگاتنگ و دو سویه داریم.


انتهای پیام