• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1891-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای مشاغل خانگی در البرزمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: بخش عمده‌ای از تسهیلات مشاغل خانگی به زنان روستایی اختصاص می‌یابد.

اسماعیل خلیلی در جلسه کارگروه بانوان و خانواده که امروز دوشنبه ۱۱ تیرماه در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان در استان به مشاغل خانگی اختصاص یافت که تزریق این مبلغ به متقاضیان باعث اشتغالزایی عده زیادی به ویژه در مناطق روستایی استان شده است.

وی ابراز کرد: امسال نیز ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب وام مشاغل خانگی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی توضیح داد: بسیاری از کسانی که موفق به دریافت وام مشاغل خانگی می‌شوند را زنان روستایی تشکیل داده‌اند که با گرفتن این وام‌ها در مسیر خودکفایی گام برمی‌دارند.

خلیلی ابراز کرد: امسال وام مشاغل خانگی از پنج میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته تا وام گیرندگان بتوانند با شرایط بهتر کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.

این مسئول ابراز کرد: اغلب زنان روستایی که وام مشاغل خانگی دریافت می‌کنند در فعالیت‌هایی مثل زنبورداری و صنایع دستی مشغول کار شده و در مسیر خودکفایی گام بر می‌دارند.

وی گفت:  گلسار و کوهسار در البرز با جمعیت بالغ بر ۱۰ هزار نفر مشمول طرح اشتغال روستایی شده‌اند تا ساکنان آنها بتوانند از تسهیلات اختصاص یافته در این حوزه استفاده کنند.

انتهای پیام