• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

خرید 28 هزار تن گندم از کشاورزان البرزی

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: تاکنون در مراکز خرید البرز،  28 هزار تن گندم ، 485 تن جو و 600 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است .

به گزارش ایسنا منطقه البرز، علی حیدری با اشاره به وضعیت کاشت و برداشت غلات گفت: در استان البرز در سال زراعی 96-97 نزدیک به 16 هزار هکتار اراضی کشت غلات و هزار هکتار کشت کلزا داشتیم که تاکنون حدود 95 درصد مزارع جو ،70 درصد مزارع گندم و 70 درصد مزارع کلزا برداشت شده است.

حیدری افزود: با توجه به تمهیدات سازمان و همکاری اداره کل غله، پنج مرکز برای محصول گندم، یک مرکز برای کلزا و دو مرکز برای جو با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام استان البرز جهت خرید محصولات برداشت شده در نظر گرفته شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد : خوشبختانه تاکنون در مراکز خرید 28 هزار تن گندم ، 485 تن جو و 600 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است .

حیدری عنوان کرد : امسال بارش سنگین برف در فصل بهار، مزارع استان البرز را تحت تاثیر قرار داد که علاوه بر خوابیدگی زمین‌های زراعی (ورس) تعدادی از خوشه‌های جو دچار سرمازدگی شدید شد؛ با این وجود سازمان جهاد کشاورزی با همکاری کشاورزان و انجام اقداماتی از قبیل تغذیه و آبیاری مناسب،کنترل آفات و بیماری‌ها تا حدودی این نقایص راجبران کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی بتوانیم به عملکردی بهتر از سال قبل دست یابیم و افت چندانی در عملکرد محصولات زراعی نداشته باشیم.


انتهای پیام