• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1594-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

فعالیت 120 موسسه قرآنی در البرز

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل ارشاد البرز گفت: تنها 35 موسسه قرآنی استان پروانه فعالیت دارند.

علیرضا عسگری در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد:    در حال حاضر 120 موسسه قرآنی در استان فعال است که 85 مورد از آنها دارای پروانه موافقت اصولی و 35 مورد نیز دارای پروانه فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه موسسات دارای پروانه اصولی باید برای دریافت پروانه اقدام کنند تا از حمایت‌های ارشاد برخوردار شوند، افزود: این موسسات باید  به سایت mfqe.telavat.com مراجعه و اگر پروندیشان دارای نواقصی است رفع کنند و اگر هم از زمان تشکیل پرونده مدت زمانی طولانی‌گذشته باشد؛ مجدداً درخواست تشکیل پرونده خود را ثبت کنند.

وی ابراز کرد: موسساتی که دارای موافقت اصولی هستند؛ پس از تکمیل پرونده بین چهار تا شش ماه باید در انتظار صدور پروانه فعالیت باشند.

وی ادامه داد: موسساتی که دارای پروانه فعالیت هستند با رایزنی ارشاد استان با ادارات خدمات رسان از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز    معاف هستند.

این مسئول توضیح داد: علاوه براین، موسسات دارای پروانه درصورت پرکردن اظهارنامه مالیاتی از پرداخت مالیات نیز معاف می‌شوند.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل ارشاد البرز گفت: کارکنان موسسات قرآنی دارای پروانه تحت پوشش بیمه قرار گرفته و می‌توانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.

عسگری افزود: بر این اساس از مدیرانی که تا کنون برای دریافت پروانه فعالیت اقدام نکرده‌اند تقاضا می‌شود هرچه زودتر پرونده خود را تکمیل تا از این مزایا بهره مند شوند.

 


انتهای پیام