• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1493-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

صنعت دارو روزگار خوشی ندارد

رییس سندیکای داروهای انسانی از تعطیلی خط تولید کارخانه‌های داروسازی برای اولین بار پس از انقلاب طی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، دکتر احمد شیبانی در مراسم افتتاح کارخانه داروسازی اکتوورکو که امروز چهارشنبه 20 تیرماه در شهرک صنعتی بهارستان برگزار شد با بیان این که صنعت داروسازی کشور این روزها سخت‌ترین روزهای خود را طی می‌کند؛ اظهار داشت: در ماه‌های اخیر با تعطیلی خط تولید واحدهای داروسازی که مواجهیم که حتی در سال‌های سخت اول انقلاب و جنگ تحمیلی هم سابقه نداشته است؛ امیدواریم با توجه مسئولان عالی، صنعت دارو بتواند از این شرایط سخت عبور کند.

شیبانی اظهار داشت: در صنعت دارو باور داریم که هم امکانات و هم توان دستیابی به موفقیت‌های بزرگ را داریم امیدوارم که مسوولان عالی هم به این باور برسند و به فعالان این صنعت در کشور اعتماد کنند.

وی با اشاره به بی ثباتی‌ها و مشکلاتی که باعث شده صنعتگران کشور از شرایط چند روز بعد و چه بسا چند ساعت بعد  خود نیز اطمینان نداشته باشند اظهار داشت: این وضعیت تاسف بار باعث شده که صنعت ما علی رغم همه توانمندی‌ها دچار روزمرگی شود و مدیران همین که بتوانند وضعیت موجود را حفظ کنند راضی‌اند.

شیبانی افزود: این شرایط باعث شده صنعت داروسازی ما با همه تلاش‌ها و دستاوردهایی که در سال‌های پس از انقلاب اسلامی داشته در حال حاضر سخت‌ترین روزهای خود را تجربه کند.

شیبانی با بیان این که بسیاری از مسائل صنعت داروسازی برون سازمانی است تاکید کرد: تا زمانی که مسئولان بالای کشور متوجه شرایط نامطلوب داروی کشور نشوند مشکلات فعالان این صنعت و مسئولان دارویی کشور برطرف نمی‌شود.

گفتنی است در این مراسم خط تولید آمپول‌های تزریقی با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار آمپول در هر شیفت در زمینه تولید آمپول‌های تزریقی از جمله آمپول نوروبیون تحت لیسانس مرک آلمان افتتاح شد.


انتهای پیام