• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1092-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

آقای رئیس‌جمهور با مردم روراست باشید

زمانی که حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب گردید؛ روحی از امید در کالبد خسته ایران دمیده شد؛ وقتی که برجام به ثمر نشست امید چند برابر شد و زمانی که اجرای برجام آغاز و تحریم‌های  شورای امنیت سازمان ملل و تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر طلا، ارز، خودرو، هواپیما، نفت و ... برچیده شد همه منتظر یک دوره شکوفایی اقتصادی شدند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، همه اینها در فاصله بین سال‌های 92 تا 94 رخ داد؛ یکی از پرامیدترین سال‌های تاریخ ما که مردم دلخوشی زیادی به آن داشتند؛ از آن پس رئیس جمهور روحانی دو سال فرصت داشت تا اثراث زیانبار سال‌ها ناکارآمدی را جبران کند اما در این مدت اگرچه اتفاقات خوبی هم رخ داد اما انتظارات مردم برآورده نشد.

با پایان چهارسال اول رئیس جمهور روحانی، 24 میلیون نفر باز هم به او اعتماد کردند تا مسیر امید امتداد یابد اما این بار عملیاتی‌تر، ولی هنوز موانع بزرگی وجود داشت؛ ابهام در فضای داخلی و یک سد بزرگ به نام ترامپ!

حال تحریم‌های قبلی بازگشته، فضا به سود ما نیست و وعده‌های آقای رئیس جمهور هم محقق نشده است؛ امشب قرار است رئیس جمهور رودرو با مردمی که امید زیادی به دولت تدبیر بسته بودند صحبت کند؛ پیش از این گفت و گو از مردم پرسیدیم که انتظار دارید رئیس جمهور چه بگوید؟

بسیاری از مخاطبان این سوال به ایسنا گفتند که رئیس جمهور باید صریح و شفاف و به دور از توجیهات معمول با مردم روراست باشد.

محمد از رئیس جمهور می‌خواهد که یک گزارش کامل و و اقعی از نرخ تورم به ویژه در بخش مسکن ارائه کند و البته دلایل آن را نیز برشمارد.

رقیه یکی دیگر از مخاطبان این سوال بود که پاسخی مشابه داد؛ او از رئیس جمهور خواست تا هر چه در به وجود آمدن چنین شرایطی موثر بوده را به صورت واضح و آشکار برشمارد.

حامد اما در این میان نظر دیگری دارد؛ او از رئیس جمهور می‌خواهد که برای حل مشکلات به وجود آمده به خصوص در بخش ارز و جلوگیری از بازگشت تحریم‌های نفتی در 13 آبان پیش رو، با آمریکا مذاکره کند؛ این مخاطب معتقد است ما دلیلی برای دشمنی با آمریکا نداریم و نباید ظرفیت‌های خود را صرف این دشمنی‌های بی حاصل کنیم.

نگار هم از رئیس جهور می‌خواهد در سخنرانی امشب حداقل از دادن وعده‌های جدید خودداری کند تا بیش از این اعتماد مردم مخدوش نشود؛ علی نیز به همین موضوع اعتقاد دارد و از رئیس جمهور تقاضا دارد از دادن وعده‌های جدید در شرایط فعلی خودداری کند.

بسیاری از مخاطبان هم از رئیس جمهور می‌خواهند در تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کند؛ حسین خطاب به رئیس جمهور می‌گوید که چرا از ایجاد تغییرات عمیق در تیم اقتصادی هراس دارد؛ او از حسن روحانی تقاضا دارد به نیروهای جوان اهمیت بیشتری دهد و البته فردی چون طیب‌نیا که در دولت یازدهم عملکرد روشنی دارد میدان دهد.

پریسا هم از رئیس جمهور خواست از توجیهاتی که معمولا از تریبون‌های رسمی می‌شنوند خودداری کند در مورد دستاوردهای برجام، اشتغالزایی و ... حقیقت را به مردم بگوید.


انتهای پیام