• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

چهره خط چهار حصار رنگی می‌شود

  سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای طرح رنگ آمیزی دیوارهای واحدهای مسکونی خط حصار خبر داد.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: وضعیت سیما و منظر شهری تاثیر بسزایی در عملکرد روحی و جسمی شهروندان دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه نه تنها در کرج بلکه در بسیاری از شهرهای کشور برنامه‌ای برای ساماندهی وضعیت سینما و منظر شهری اجرایی نشده و همین باعث شده ساختمان‌هایی کوتاه و بلند که نماهای ناهماهنگی هم دارند در گوشه و کنار شهرمثل قارچ رشد کنند.

وی افزود: هرچند نمی‌توان مردم را مجبور کرد که مثلا از نماهای یک شکل استفاده کنند ولی میتوان دستورالعملی تدوین کرد که شهروندان در زمان انتخاب نمای ساختمانشان به آن توجه داشته باشند.

وی ابراز کرد: به عنوان مثال در ترکیه نماهای اغلب ساختمان‌های مسکونی سیمانی است ولی مردم دیوارهایشان را با رنگهای سرد و گرم می‌پوشانند که این خود باعث اجاد پازل بصری در شهر می‌شود.

این مسئول توضیح داد: برای اولین بار در کرج قصد داریم دیوارهای واحدهای مسکونی که در ضلع جنوبی خط چهار حصار قرار گرفته‌اند را رنگ آمیزی کنیم.

بضاعتی پور ابراز کرد: مطالعات این طرح انجام شده و اگر پس از اجرا بازخورد مثبتی داشته باشد در سایر مناطق کرج نیز اجرایی می‌شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: این سازمان برای زیباسازی بصری شهر طرح‌های مختلفی چون نقاشی‌های دیواری را نیز در دستور کار دارد که با تخصیص اعتبار اجرایی می‌شود.

 


انتهای پیام