• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1193-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

آمایش سرزمینی مقدمه توسعه البرز را فراهم می‌کند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان البرز گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند بازوی کارآمدی در کنار دستگاه‌های استان باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، عیس قبادی ضمن بازدید از جهاد دانشگاهی البرز گفت: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای علمی کارآمد است که به هر موضوعی ورود کرده موفق شده است و می‌توانیم مدعی باشیم که جهاد دانشگاهی پنجره علمی را بر روی توسعه علمی کشور باز کرد.

قبادی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی کارنامه موفقی دارد و به همین دلیل دست یاری به سوی این نهاد دراز کرده‌ایم افزود: این نهاد می‌تواند بازوی کارآمدی در کنار دستگاه‌های استان باشد.

وی به برخی اقدامات جهاد دانشگاهی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ایجاد دفاتر تسهیلگری در کلاک و خلج‌آباد، نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان، پیمایش ملی خانواده و ... از جمله اقدامات خوب این نهاد در استان البرز به شمار می‌رود.

قبادی آمایش سرزمینی را زمینه‌ای برای توسعه عنوان و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان ناظر در این طرح عملکرد خوبی داشت.

مدیرکل امور اجتماعی استان البرز با اشاره به پتانسیل‌های تحقیقاتی و پژوهشی استان البرز تصریح کرد: البرز در زمینه تحقیقات کشاورزی و کشاورزی علمی قطب کشور است و کشاورزی وجه غالب استان به شمار می‌رود؛ در حوزه صنعت نیز با داشتن 16 درصد از صنایع کشور جایگاه خوبی دارد و به سمت صنایع پاک و کم‌آب بر در حال حرکت است.

وی ادامه داد: این استان از ظرفیت‌های گردشگری خوبی نیز برخوردار است که به خوبی می‌توان از آن برای توسعه استان و اشتغالزایی بهره‌برداری کرد.

قبادی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در همه این حوزه‌ها می‌تواند مشارکت خوبی داشته باشد.

 |


انتهای پیام