• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1394-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

امامزاده جعلی در ساوجبلاغ نداریم

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساوجبلاغ گفت:   10 امامزاده در این شهرستان به ثبت ملی رسیده است.

حجت الاسلام محسن سراغی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به تعداد بقاع متبرکه ساوجبلاغ   اظهار کرد: 27 بقعه متبرکه در ساوجبلاغ وجود دارد که در طول سال میزبان زائران هستند.

وی ادامه داد: امامزاده‌هایی که خاک ساوجبلاغ را متبرک ساخته‌اند 36 مورد است ولی همه آنها دارای بقعه جداگانه نیستند و برخی از آنها به صورت مشترک در فضای یک بقعه در ضریح های جداگانه دفن شده‌اند.

وی افزود: مثلاً در فضای بقعه امامزاده دوزعنبر سه امام زاده در ضریح‌های جداگانه دفن شده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه هیچ یک از امامزاده‌های این شهرستان زائرسرا ندارند، توضیح داد: با توجه به اینکه برخی از زائران از جاهای دور به زیارت امامزاده‌های این شهرستان می‌آیند احداث زائرسرا برای استراحت و شب مانی آنها در برخی امامزاده‌های پرتردد ضروری به نظر می‌رسد.

حجت الاسلام سراغی ابراز کرد: در تلاش هستیم با جذب مشارکت خیرین و تامین اعتبار در اولین قدم یک زائرسرا در امام زاده عبدالقهار احداث کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ثبت میراثی تعدادی از بقاع متبرکه این شهرستان گفت: تا کنون 10 امامزاده تاریخی این شهرستان به ثبت ملی رسیده است ولی تعداد واقعی بقاعی‌که باید به ثبت میراثی برسند بیش از این آمار است.

وی در پایان به اصالت تمام امامزاده‌های این شهرستان اشاره‌کرد و افزود: هیچ یک از امامزاده‌های ساوجبلاغ تقلبی و جعلی نیستند.


انتهای پیام