• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

چگونه خودآزاری کنیم!

شب گذشته برف در جاده چالوس به شدت می‌بارید و همانطور که انتظار می‌رفت ترافیک در این مسیر به قدری بالا گرفت که برای ساعاتی جاده مسدود شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، این موضوع از قبل توسط رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شده بود که جاده چالوس برف‌ خواهد داشت و لازم است خودروهای عبوری از این مسیر حتماً وسایل ایمنی به خصوص زنجیرچرخ با خود به همراه داشته باشند.

راننده خودرویی که قصد دارد از یک مسیر کوهستانی عبور کند مسلماً پیش از حرکت نیم‌نگاهی به وضعیت جوی مسیر هم خواهد داشت پس می‌توان گفت تقریباً کمتر کسی بدون اطلاع از برف‌گیر بودن مسیر، وارد جاده کرج-چالوس شده و همه هم می‌دانند که در برف باید زنجیرچرخ به همراه داشت.

اما شب گذشته باز هم شاهد حضور خودروهای بدون زنجیرچرخ بودیم؛ طبق اعلام راهداری البرز اگرچه شدت بارش در این مسیر وجود داشت اما نبستن زنجیرچرخ توسط برخی رانندگان باعث کندی حرکت کل خودروها و برخی مواقع توقف طولانی در مسیر شده بود.

از طرف دیگر هلال احمر البرز هم اعلام کرده شامگاه گذشته 17 نفر به دلیل گرفتاری در تونل به اکسیژن نیاز پیدا کرده‌اند؛75 نفر هم دچار سرمازدگی خفیف و مشکلات فشار خون شده‌اند؛ 71 خودرو نیز توسط این امدادگران از میان برف رهاسازی شده‌اند.

حال مسیر باز شده و تردد جریان دارد اما مسأله اینجاست که فصل سرد و در زمان بارش برف در البرز همیشه جملاتی چون «زنجیرچرخ به همراه داشته باشید»، «از سفر غیرضروری بپرهیزید»، «مسیرهای جایگزین را انتخاب کنید» تکرار می‌شود اما در نهایت همه اینها به جمله «جاده چالوس مسدود شد» ختم می‌شود؛ چون برخی «زنجیرچرخ نبسته‌اند»، برخی در این موقعیت «سفر غیرضروری» در پیش گرفته‌اند و ...

بنابراین اگر قصد داریم خودمان را آزار دهیم و دیگران را هم از این آزار بی نصیب نگذاریم، حرکت به سمت جاده چالوس در یک روز یا شب برفی آن هم بدون زنجیرچرخ بهترین انتخاب است چون هم خودمان را گرفتار می‌کند و هم آنهایی که زنجیرچرخ بسته‌اند...


انتهای پیام