• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3391-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز
  • چاپ

رئیس اتاق بازرگانی البرز:

فعالان اقتصادی فرصت سرمایه ‌گذاری در عراق را از دست ندهند

 رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: فعالان اقتصادی استان که با مشکل مالی مواجهند و یا تولیدات واحدهای تولیدی آنها به مرز اشباع رسیده، می‌توانند برای احیاء واحد صنعتی خود و ورود به بازار عراق در این کشور سرمایه گذاری کنند.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، رحیم بنامولائی امروز 17 شهریور، در نشست مشترک با رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق  با اشاره به ایجاد امکان سرمایه‌گذاری برای واحدهایی که تولیداتشان در کشور به مرز اشباع رسیده و یا با مشکل مالی مواجهند، گفت: عراقی‌ها برای سرمايه گذاری ايرنيان درعراق بيشتر شهر «حله» را كه مشكل کمبود برق و آب ندارند، توصیه می‌کنند.
بنامولايي اضافه كرد: اينگونه سرماي‌گذاری‌ها وابستگی اقتصادی ايجاد می‌كند که این مزيت مسیر را برای ارائه خدمات مهندسی کشورمان به عراق در قالب  دانش فني و تعميرات هموار می‌سازد.
وي اظهار امیدواری کرد: در کشور سوريه و دیگر کشورهای مورد نظر جمهوری اسلامی نیز بستر برای انتقال كالا و تكنولوژيی ایران همراه با تعميرات لجستيك فراهم شود.
رئيس اتاق بازرگاني البرز با اشاره به پیشنهاد اتاق مشترک ایران و عراق به همکاری‌های صنعتی در آن کشور گفت: البرز در راستای این همکاری از ظرفيت و پتانسيل خوبي برخوردار است.
بنامولائی به‌تیم اقتصادی دولت توصیه کرد: در جریان مذاکرات همکاری‌های اقتصادی با دولت عراق مساله تضمين برگشت سرمايه مطرح‌شود و در این راستا در مذاکره میان بانک‌های مركزی ايران وعراق  بحث مهم‌پشتوانه و ضمانت برگشت سرمایه مورد تاکید قرار گیرد.
سهم البرز از بازار دارو و مواد غذایی عراق بیشتر شود
در ادامه این نشست رئيس اتاق مشترك ايران وعراق نیز حمایت از فعالان اقتصادی، پیگیری مشکلات ‌و توانمند‌سازی علمی و کاربردی را سه وظیفه مهم اتاق‌های بازرگانی عنوان کرد و گفت: اتاق بازرگانی البرز از معدود اتاق‌هایی است كه هر سه مسئولیت را  به نحو احسن و‌شايسته انجام می‌دهد.
حمید حسینی با اشاره به اینکه قدم‌های خوبی در رفع مشكلات فعالان اقتصادی، بازار سازی و توسعه صادرات برداشته شده، اضافه كرد: نمايشگاه توانمندی‌های توليدی و صنعتی اتاق بازرگانی فرصت مناسبی را براي معرفی ظرفيت‌های صنعتی استان به هيات‌های تجاری ایجاد کرده است.
این مسئول با اشاره به ظرفیت صادراتی البرز در زمینه دارو گفت: البرز در بحث دارو و مواد غذايی می‌تواند سهم بيشتری از بازار عراق را به خود اختصاص دهد.
وی همچنين با اشاره به ظرفيت البرز در تولید لوازم يدكي، خودرو، پلاستيك و دام و طيور گفت: استان البرز در این زمینه‌ها نیز می‌تواند سهم قابل توجهی از بازارهای عراق را کسب کند.

انتهای پیام