• شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 958-16090-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : گفتگو

ساوجبلاغ 200 هزار کتاب دارد/ رفع کمبودها با هفت کتابخانه سیار


رییس اداره کتابخانه‌های ساوجبلاغ گفت: در کتابخانه‌های این شهرستان 200 هزار کتاب موجود است که نسبت به جمعیت  آمار خوبی است.
سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت:  اداره کتابخانه‌های ساوجبلاغ برای گسترش فضای کتابخانه‌ها در شهرستان با مشکلات زیادی مواجه است.
حسینی با بیان اینکه مشکلات موجود باعث کمبود فضای کتابخانه‌ای در شهرستان شده است، افزود: به همین دلیل سعی شده تا از طریق کتابخانه‌های سیار در هفت  نقطه از شهرستان این کمبود را  جبران کرده و فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه کل کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های ساوجبلاغ به 200 هزار جلد می‌رسد تصریح کرد: این آمار در مقایسه با جمعیت شهرستان آمار خوبی است.
حسینی در ادامه گفت:در هفته کتابخوانی سه فعال حوزه کتاب وکتابخوانی به عنوان فعالان برتر شهرستانی به استان معرفی شدند که یک نفر به عنوان نمونه کشوری انتخاب ومورد تقدیر قرار گرفت.
این مسئول در پایان با بیان اینکه سرانه استاندارد برای هر 100 نفر هشت متر فضای کتابخانه‌ای است اعلام کرد:  این رقم در ساوجبلاغ 67/1 بوده که ساوجبلاغ را در جایگاه بیست و هشتم استان قرار می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: