• پنجشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9510-297-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : گفتگو

مشاهده دو قلاده پلنگ در طالقان

رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان طالقان از مشاهده یک جفت پلنگ در طالقان خبر داد.
حشمت اله كشيري در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: بر اساس پايش شبانه‌روزي مناطق آزاد و شكار ممنوع، بيش از 3000 راس كل و بز و حيات وحش شاخص حمايت شده مانند پلنگ، سياهگوش و خرس قهوه‌اي در شهرستان طالقان مشاهده شده است.
اين مسئول افزود: دو نفر از همياران و دوستداران محيط زيست در حين گشت مناطق در نزديكي مراكز مسكوني يكي از روستاهاي مجاور شهر طالقان به ردپاي تازه پلنگ برخورد مي‌كنند و برای بررسي دقيق‌تر اقدام به دوربين‌كشي محدوده مشاهده شده رد پلنگ اقدام نموده و بعد از دقايقي در فاصله بسيار نزديك موفق به مشاهده پلنگ می‌شوند.
 کشیری ادامه داد: مشاهدات صورت گرفته توسط همياران محيط زيست حاكي از آن است كه در حين بررسي رد تازه، پلنگ در جاي ثابتي ايستاده و حركات همياران را زير نظر داشته است .
وی خاطر نشان کرد: در سرشماري يكم دي‌ماه سال جاري در همان محل ردپاي پلنگ مشاهده شده بود و بررسي‌هاي به عمل آمده نشان می‌دهد كه در محل مورد نظر دو قلاده پلنگ به صورت جفتي زندگي مي‌كنند. 
رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان طالقان افزايش حيات وحش و نزديكي كل و بز و پلنگ به مراكز مسكوني را ناشي از پايش شبانه روزي و امنيت مناطق و همكاري جوامع محلي دانست و از دوستداران محيط زيست درخواست کرد به دليل پوشيده بودن ارتفاعات از برف و نزديكي حيات وحش به مراكز مسكوني، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و يا هرگونه اخبار مرتبط با محيط زيست، با شماره تلفن 44726149-026، 44723073  و 44726150 تماس حاصل نمایند.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: