/گزارش تصویری/
در حاشیه - خط چهار حصار کرج
عکس  12:29:17 1395/12/17
9512-696-5 كد خبر

خط چهار حصار محله ای در شرق کرج در مسیر ورود به جاده چالوس از سمت اوتوبان تهران-کرج واقع شده است. خانه‌های کوچک بر روی کوه . خط چهار حصار نه شهر به شمار می‌آید نه روستا چون نه قوانین شهر بر آن حاکم است نه قوانین  نشینی. محله‌ای که خانه‌ها ظرف 24 ساعت در آن ساخته می‌شوند. خانه های که با باد هم فرو می‌ریزند چه برسد به زلزله. فاضلاب شهری در آن وجود ندارد . محله‌ای با گذر های باریک و تاریک. خانه های که دیوارهاشان پر از وصله و پینه است محله‌ای که و قتی در آن قدم می زنید برایتان غیر قابل باور است که دارید در بیخ گوش کرج قدم می‌زنید.
اهالی خط 4 حصار اغلب مهاجرانی با دست خالی هستند که سرمایه اندکشان آنها را به این محله کشانده است. خانواده های پرجمعیتی که در خانه‌هایی حتی کمتر از 40 متر زندگی می‌کنند. اغلب دستفروش و کارگران روز مزد و برخی نیز خلافکار که این خلافکاران زندگی را برای سایر اهالی سخت تر هم می‌کنند. برخی نیز خانواده‌های خلافکاران محکوم در زندان کرج . برخی اهالی می‌گویند بالای 20 سال در اینجا ساکن هستند ولی هیچ وقت توان مالی آنها امکان خروج از این محله را برایشان فراهم نکرده است.
از صحبت اهالی می توان متوجه شد که پس از اجرای طرحهای مختلف امنیتی و پاکسازی محل امنیت به بازگشته است اما با گذر در محله می‌توان دریافت که وضع معیشتی مردم هنوز بهبود نیافته است.


گزارش تصویری
خبرنگار: 58001
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:


نظرات ارسال شده
حيدر كريمي كلايه
1395/12/18  10:36:00
بسمه تعالي
مدير محترم خبرگزاري دانشجويان ايران"ايسنا"
موضوع:اعتراض به كد خبر5-969-9512 در رابطه با خط4حصار(كرج)
باسلام
احتراما"،به استحضار ميرساند پيرو كد خبر5-969-9512 به تاريخ 17/12/95 گزارش از وضعيت خط4 حصار(استان البرز) و ساكنين فهيم شايان ذكر است محله فوق از مناطق قديمي شهر كرج و قدمتي با بيش از چهل سال و جمعيتي بيش از سه هزار خانوار و محل زندگي خانواده شهداء،ايثارگر، جانباز و اقشار مختلف نظير كاركنان بخش دولتي و خصوصي،شركتهاي توليدي،فرهنگيان و اساتيد دانشگاه و دانشجويان موفق و آينده ساز، داراي دو مسجد فعال،چندين حسينه،هيئات مذهبي فعال و پايگاه شهيد بهشتي با بيش از يكهزارعضو،راه اصلي دسترسي به مناطق شمالي در صورت نگاه خردمندانه به منطقه مستعد گردشگري و تفرجگاه ميباشد.
گرانمايه ارجمند، با پوشش خبري و تصميات غيركارشناسي از منطقه متاسفانه آسيب هاي جبران ناپذير به محله و حرمت و كرامت انساني وارد مي نمايد كه شايسته بود خبرگزاري تحت سرپرستي جنابعالي با دقت و ظرافت بيشتر و جمع آوري اطلاعات كافي از وضعيت كنوني و اقدامات امنيتي و شهري بويژه طرح تفضيلي جديد كه ارائه آن در اين مكاتبه از حوصله خارج است آينده بسيار روشن ترسيم گرديده اگر انعكاس ميگرديد شاهد مظلوميت تعداد كثيري از ساكنين فهيم خط4 حصار نبوديم.
برادر بزرگوار اميدواريم با درج جوابيه فوق طبق قانون و مقرارت و حذف گزارش از روي خروجي خبرگزاري اقدام لازم و مقتضي مبذول فرماييد./

باتقديم احترام
معتمدين خط 4
18/12/95