• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-13390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز:

دستاوردهای بهداشت و درمان به زبان مردم تفسیر و بیان شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز از افتتاح چند طرح بهداشت و درمان استان البرز در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در این حوزه ریسک بزرگی را متقبل شد.
 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فتح الله حقیقی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرز که امروز چهارشنبه(30فروردین)، در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برگزار شد گفت: اطلاع رسانی اقدامات انجام شده از تاکیدات امام خمینی (ره)، است بنابراین کارها باید اعلام شود تا شیاطین شیطنت نکنند.
حقیقی افزود: اطلاع رسانی دو حسن دارد یکی اینکه مردم با دیدن اقدمات صورت گرفته خوشحال می شوند و دوم اینکه در صورت وجود نقص آن نقص اصلاح می شود.
وی در ادامه بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی اقدمات دولت تاکید کرد و گفت: یکی از دستگاه‌هایی که اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی انجام داده است علوم پزشکی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز به افزایش سرانه تخت های بیمارستانی در استان البرز اشاره کرد و اعلام کرد: برای افزایش یک تخت ملزومات زیادی از جمله نیروی متخصص، تجهیزات، آزمایشگاه و ... نیاز است، بنابراین اضافه شدن یک تخت هزینه زیادی دارد و این کار بزرگی است که در البرز انجام شده است.
حقیقی با بیان اینکه بزرگترین هنر یک مدیر تصمیم برای انجام کار است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی این ریسک را داشته است تا در این مدت اقدامات بزرگی انجام دهد.
این مسئول خاطرنشان کرد: اینکه سرانه تخت های بیمارستانی در البرز از شش دهم به 1.2 رسیده است معنای زیادی دارد، اطلاع رسانی این اقدام نه برای شخص بلکه برای نظام است زیرا این دستاورد نظام است.
این معاون استاندار البرز به اقدامات دولت برای نازایی در استان البرز اشاره کرد و ادامه داد: همین که دولت بتواند این قشر را از نظر روانی اقناع کند و مشکل آنان را حل کند ثوابی بزرگ است.
حقیقی تصریح کرد: تدوین سند آینده دانشگاه علوم پزشکی نیز اهمیت زیادی دارد و کار بسیار ارزشمندی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات وزارت بهداشت در طرح بهداشت دهان و دندان اشاره کرد و اعلام کرد: این طرح برای کودکان و در کل کشور در حال اجراست و کار بسیار ارزشمندی است.
وی با بیان اینکه دولت در طرح تحول سلامت ریسک بالایی را متقبل شد، گفت: پیش از دولت یازدهم مردم حدود 65  درصد از هزینه‌های بیمارستانی را پرداخت می‌کردند اما در این دولت این هزینه برای خانوار روستایی سه و برای خانوار شهری شش درصد شده است.
حقیقی افزود: بیمه 11 میلیون نفر در سراسر کشور توسط دولت نیز ارزش زیادی دارد.
وی در ادامه از طرح دولت برای تدوین سند امنیت غذایی خبر داد و گفت: این طرح از مناطق محروم شروع شده است و نشان از اهتمام دولت به این مناطق دارد.
وی در پایان با اشاره به برنامه استان برای افتتاح چند طرح بهداشت و درمان در اردیبهشت خبر داد و گفت: ما انتظار داریم رسانه ها واقعیت های بهداشت  و درمان را به زبان مردم بازگو کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: