• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

گوشت را از مراکز معتبر تهیه کنید


رئیس شبکه دامپزشکی فردیس گفت: شهروندان حتما گوشت و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و از خريد کشتار غیرمجاز جدا خوددارى کنند .

محمد مهدی راهنورد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز،  با اشاره به برگزاری جلسه آموزشی مربوط به تب کریمه کنگو در شهرستان فردیس گفت: در این کلاس آموزشی، پرسنل کشتارگاه و ذابحین، رابطین بهداشت ادارات و روستاییان شرکت کردند.

راهنورد افزود: ویروس عامل بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو توسط انگل‌های خارجی و یا تماس انسان با لاشه و ترشحات دام آلوده، منتقل می‌شود و با توجه به شروع فصل گرما و تکثیر کنه‌ها احتمال شیوع بیماری نیز افزایش می‌یابد  .

وی گفت: بیماری تب کریمه کنگو در حیوانات اهلی هیچ گونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری در انسان پس از ذبح حیوان آلوده وبه دنبال تماس با لاشه یا پوست دام وجود دارد   .

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان فردیس در پایان تصریح کرد: شهروندان حتما گوشت و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و از خريد کشتار غیرمجاز جدا خوددارى کنند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: