• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-6390-5
  • خبرنگار : 58003
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بهره‌برداری از 1400 تخت بیمارستانی در البرز/ هنوز با استانداردها فاصله داریممعاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه ۸۰۰ تخت بیمارستانی فرسوده در البرزجای خود را به  بیش از هزار و ۴۰۰ تخت استاندارد داده است، گفت: البرز همچنان با استانداردیک و نیم تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر فاصله دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اسماعیل کسانی در نشست خبری که امروز سه‌شنبه(16 خرداد)، به منظور اطلاع‌رسانی در خصوص بهره برداری از هزارو 400 تخت بیمارستانی استان البرز در بیمارستان امام حسین(ع) محمدشهر کرج برگزار شد، گفت:  بیمارستان امام حسین (ع ) 10 سال پیش توسط یک فرد خیر آغاز به کار کرد و در ابتدا برای درمان و آسایشگاهی برای سالمندان در نظر گرفته شد.
وی افزود: پس از آن این زمین با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی البرز قرار گرفت و پس از دو سال به بیمارستانی با 170 تخت و هشت هزار و 500 مترمربع زیربنا تبدیل شد.
وی با بیان اینکه تا سال 93 وضعیت بخش بهداشت و درمان در البرز نامطلوب ارزیابی شده بود اعلام کرد: تا آن سال تنها ۸۰۰ تخت بیمارستانی در فضای ۳۵ هزار مترمربع گنجانده شده بود که بسیاری از آنها ساختمان‌های فرسوده و فاقد امکانات استاندارد بود.
این مسئول ادامه داد: اما با حضور تیم مدیریتی جدید در استان از سال 93، حساسیت مسئولان ارشد کشور نسبت به این محرومیت برانگیخته شد و بخش اعظمی از مشکلات برطرف شد.
کسانی به پایان فرآیند ساخت 1400 تخت بیمارستانی در استان اشاره و اعلام کرد: بیمارستان فرسوده شریعتی نیز به همت مسئولان، مجهز و مطابق با استانداردهای روز بازسازی خواهد شد تا خدمات مطلوب به مردم ارائه شود.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطرنشان کرد: فعالیت این بیمارستان مجهز در بخش‌های گوراش، گوش، حلق و بینی خواهد بود و همچنین پکیج کامل رادیولوژی در این بیمارستان برای رفع نیازهای درمانی منطقه مستقر خواهد شد.
کسانی با بیان اینکه تا کنون ۲۵ میلیارد تومان در راستای ساخت این بیمارستان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: باید به این امر اشاره کرد که اداره این بیمارستان به بخش خصوصی واگذار شده است اما با تعرفه دولتی به مردم خدمات لازم را ارائه خواهد داد.
وی  به احداث بیش از 20 هزار مترمربع فضای جدید در بیمارستان امام علی (ع) اشاره و اعلام کرد: این پروژه‌ها به زودی با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری این به بهره برداری خواهد رسید.
کسانی در بخش دیگری از سخنان خود به بهره‌برداری از بیمارستان 170 تخت‌خوابی حصارک اشاره و خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور به البرز بالاترین اعتبار را اخذ کردیم به طوری که ۱۸۰ میلیارد تومان از یک هزار میلیارد تومان بودجه منظور شده برای استان به بخش بهداشت و درمان اختصاص داده شد.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه اگرچه ۸۰۰ تخت بیمارستانی فرسوده جای خود را به  بیش از هزار و ۴۰۰ تخت استاندارد  داده است گفت: البرز همچنان با استاندارد  یک و نیم تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر فاصله دارد.
کسانی افزود: برای رسیدن به این هدف  باید بیش از پنج هزار تخت بیمارستانی در استان البرز احداث شود.
وی در پایان گفت: در کنار همه اینها  تا پایان دولت یازدهم ۵۸ پایگاه سلامت در استان تکمیل و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: