• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-6990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نگهداری از 700 مجهول الهویه در مراکز بهزیستی البرز


مدیرکل بهزیستی البرز گفت: برای پرداخت یارانه افراد مجهول الهویه مشکل داریم.

داریوش بیات نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: در حال حاضر 700 فرد مجهول الهویه در مراکز شبانه روزی بهزیستی البرز نگهداری می‌شوند.

وی توضیح داد: بهزیستی استان کلیه هزینه‌های نگهداری این افراد را به مراکز خصوصی تحت نظارت خود پرداخت می‌کند.

وی افزود: البته تعدادی از این افراد دارای خانواده هستند ولی به دلیل عدم توان مالی و برخی مشکلات دیگر به مراکز بهزیستی منتقل شده و این نهاد یارانه نگهداری آنها را پرداخت می‌کند.

این مسئول توضیح داد: سال گذشته بنا به دستور مقامات قضایی استان 330 نفر از افراد مجهول الهویه به مراکز نگهداری بهزیستی ارجاع داده شدند.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه برای هر استان جهت نگهداری از افراد مجهول الهویه سقفی تعیین شده، افزود: متاسفانه به دلیل نزدیکی البرز به تهران و شرایط مهاجرپذیری بالای این استان ، سقف تعیین شده برای البرز کافی نیست و باید افزایش یابد.

بیات نژاد ادامه داد: در اصل نباید سقفی برای پذیرش افراد مجهول الهویه تعیین شود تا بهزیستی بدون دغدغه بتواند این افراد را تحت پوشش خود قرار دهد.

وی اضافه‌کرد: از آنجاییکه بهزیستی صفر تا صد هزینه‌های این افراد را به مراکز نگهداری تحت نظارت خود پرداخت می‌کند، گاه با مشکلات اعتباری مواجه می‌شود.

وی افزود: درحال حاضر بخشی از مطالبات سال‌گذشته مراکزی که از این افراد نگهداری می‌کنند پرداخت نشده است.

وی‌گفت: درست است که بخشی از انگیزه صاحبان این مراکز خصوصی کمک به افراد مجهول الهویه است ولی نباید فراموش کرد بخش مهمی از هدف فعالیت این مراکز کسب درآمد است و اگر بهزیستی مطالبات آنها را پرداخت نکند، انگیزه ای برای فعالیت باقی نمی‌ماند.

بیات نژاد  در پایان گفت: قرار شده با برگزاری جلسه ای مشکل تامین اعتبار برای نگهداری این افراد تا پایان ماه رمضان حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: