• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2091-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : گفتگو


جایگاه برتر البرز در تولید محصولات کشاورزی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به اینکه استان ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش کشاورزی دارد، گفت: توجه به رفع مشکلات کشاورزان در البرز مهمترین اولویت است.
سیدمجید موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت:  یکی از مهمترین اقداماتی که باید در استان البرز به آن توجه ویژه داشت توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی و رفع مشکلات این صنعت است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون استان البرز در تولیدات کشاورزی دارای رتبه‌های برتر است، افزود: در این راستا می‌توانیم با توجه کردن بیشتر به بخش‌های مختلف کشاورزی علاوه بر توسعه و رونق بخش کشاورزی و توسعه تولیدات به سمت صادرات محصولات نیز پیش برویم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با تاکید بر اینکه شهرستان‌های مختلف این استان دارای ظرفیت‌های سیار بالایی در بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: در این راستا باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بتوانیم صنعت کشاورزی را در این استان به رشد و توسعه بیشتر برسانیم.
موسوی یکی از مهمترین راهکارهای رسیدن به توسعه اقتصادی را توسعه تولیدات در بخش کشاورزی عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا و برای رسیدن به اهداف مورد نظر باید مشکلات و کمبودها را مرتفع کنیم.
وی در ادامه سخنان خود به کاهش مصرف سوخت با استفاده از روش‌های نوین خاک‌ورزی اشاره کرد و گفت: با توسعه روش‌ها خاک‌ورزی حفاظتی در استان البرز و توسعه ناوگان مکانیزه استان علاوه بر کاهش هزینه‌ها می‌توانیم در کاهش میزان سوخت نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی بیان داشت: افزایش درجه مکانیزاسیون در کاشت که با ورود بذور جدید در استان انجام گرفته است ضمن کاهش زمان آماده‌سازی و کاشت محصول زراعی در سال گذشته موجبات صرفه‌جویی مصرف سوخت نیز  شده است.
موسوی اظهار امیدواری کرد که با استفاده از اعتبارات مکانیزاسیون در سال‌جاری در سایر زیربخش‌های کشاورزی نیز شاهد استفاده از فناوری‌های نوین کشاورزی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: