• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2191-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

استاندار البرز در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

میزان اشتغال البرز در حوزه خدمات از استاندارد جهانی کمتر است/ برای ترانزیت کالا به قطر آمادگی داریم

استاندار البرز با بیان اینکه بیش از 46 درصد از اشتغال استان در صنعت است، گفت: 53 درصد نیاز در بخش خدمات اعلام می‌شود و این در حالی است که در اروپا بیش از81 درصد اشتغال مربوط به بخش خدمات است، بنابراین اگر قرار است موفق شویم باید بیشتر به اشتغال در حوزه خدمات بپردازیم.
به گزارش گروه ایسنا منطقه البرز، سیدحمیدطهائی عصر شنبه (20 خرداد) در چهل و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان، میلاد امام حسن مجتبی (ع) و با اشاره به حمله تروریستی به حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی توسط عناصر تروریست، و با قدردانی از تلاش‌های نیروهای گمنام امام زمان(عج) که با سرعت عمل موفق به مهار توطئه‌ها شدند، گفت: هر چند احتمال تکرار این عملیات کور وجود دارد اما نیروهای مسلح و امنیت با اقتدار آماده‌باش هستند تا هر حادثه‌ای را مهار کنند.
وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری امریکا به عربستان و نگرانی کشورهای منطقه و همچنین قطع روابط چند کشور عربی با قطر تصریح کرد: این اقدام عربستان، بحرین، امارات و مصر سبب بحران در منطقه خواهد شد.
استاندار البرز در این رابطه حمایت‌های جمهوری اسلامی از قطر را اقدامی مثبت قلمداد کرد و ادامه داد: عکس‌العمل و حرکت تجار و اعضای اتاق بازرگانی برای اعزام کمک برای تأمین نیازهای مردم قطر از طریق مرزهای دریایی و هوایی شایان توجه بوده است.
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان البرز اعلام آمادگی کرد که از طریق فرودگاه پیام به عنوان مرکز ترانزیت هوایی و (کارگو)، البرز مهیای بارگیری کالا به قطر است.

در البرز شاهد توسعه تجارت الکترونیک خواهیم بود
استاندار البرز در محور دیگری از سخنان خود به موضوع دولت الکترونیک و روند اجرای آن در استان اشاره کرد و با حایز اهمیت خواندن نقش تجارت الکترونیک در توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی گفت: با امکاناتی که توسط مدیریت سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات در البرز ایجاد شده و تا کنون نیز 10 دستگاه برای استعلام به شبکه دولت متصل شده است شاهد توسعه تجارت الکترونیک خواهیم بود.

میزان اشتغال البرز در حوزه خدمات از استاندارد جهانی کمتر است
لزوم ایجاد پیوند بین دانشگاه و صنعت به منظور تحقق سهم اشتغال، ادامه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را به خود اختصاص داد. طهائی در این رابطه نیز گفت: اگر روسای دانشگاه‌ها تنها 20 درصد از اشتغال فارغ التحصیلان را فراهم کنند بخشی از دغدغه‌های اشتغال برطرف خواهد شد.
وی افزود: حذف برخی رشته‌های فاقد کاربرد و کارایی در بازار کار و تغییر نگرش نسبت به مدرک‌گرایی از جمله رویکردهایی است که در زمینه اشتغالزایی باید پیگیری و اجرا شود.
طهائی با بیان اینکه در سال"اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" باید میزان نیاز بازار برای ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش صنعت، خدمات و کشاورزی احصا و شناسایی شود گفت: به میزان توسعه و ایجاد تکنولوژی نو در زمینه اشتغال، ریزش نیروی انسانی نیز وجود دارد، بنابراین باید با بهره مندی از تیم‌های کارشناسی مجرب موانع را شناسایی و بین عرضه و تقاضای نیروی کار تعادل ایجاد کرد.
استاندار البرز با بیان اینکه بیش از 46 درصد از اشتغال استان در صنعت است، افزود: 53 درصد نیاز در بخش خدمات اعلام می‌شود و این در حالی است که در اروپا بین 81 درصد اشتغال مربوط به بخش خدمات است، بنابراین اگر قرار است موفق شویم باید بیشتر به اشتغال در حوزه خدمات بپردازیم.

لزوم پیش بینی جدول زمانبندی در اجرای مصوبات
استاندار البرز همچنین ضرورت ضمانت اجرایی برای تحقق مصوبات نشست‌ها و کارگروه‌های تخصصی استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: مصوبات باید زمانبندی برای اجرا داشته باشد تا تصمیم گیری‌ها نتیجه‌بخش باشد.
وی در پایان با قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه  و نشاط سیاسی حاکم بر آن خاطرنشان کرد: آمار مشارکت در انتخابات البرز بالای 80 درصد اعلام شد و این حاکی از احساس مردم برای تعیین سرنوشت کشورشان است.
وی با بیان اینکه دکتر روحانی بیش از 67 درصد آرا در البرز را به خود اختصاص داد، ادامه داد: از تمامی کسانی که در بخش‌های نظارت و اجرا حضور داشته و سایر کاندیداها که فضای بانشاط ایجاد کردند، قدردانی می‌کنیم.
طهائی در ادامه با اشاره به وحدت حاکم بین قوای سه گانه در استان البرز تصریح کرد: به جبران خلق این حماسه کاندیداهایی که موفق به تصاحب آرا شدند موظف به تحقق برنامه‌ها و اهداف دولت هستند و در این زمینه بخش خصوصی مورد توجه ویژه ای خواهد بود.
 گفتنی است بررسی مسائل روز اقتصاد کشور، بررسی مصوب بند 2 یازدهمین جلسه کارگروه شورای گفتگو با موضوع بررسی جزییات بسته حمایت از اشتغال پایدار، از جمله محورهای این نشست به شمار می‌رفت.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: