• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

زلزله، اولویت اول استان البرز و کلانشهر کرج


استاندار البرز با بیان اینکه ممکن است تا سال‌ها شاهد اتفاقی نباشیم، تصریح کرد: نباید نسبت به این سکوت زمینی بی توجه باشیم چرا که انرژی طبیعت نهفته است و در زمان موعد به وقوع خواهد پیوست .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، سید حمید طهایی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز که امروز یکشنبه (21 خرداد)، در استانداری البرز برگزار شد گفت: البرز بعد از تهران از استان‌های متراکم جمعیتی است بنحوی که در هر کیلومتر مربع بالای 900 نفر سکنی دارند و همین امر اهمیت آمادگی در برابر زلزله را اولویت اول استان البرز و کلانشهر کرج قرار می‌دهد .

وی در ادامه با اشاره به پیش‌بینی وقوع زلزله رودبار توسط دکتر عکاشه، پیش فرض‌های وقوع زلزله را متذکر شد و هشدار داد: طبق نظر دکتر عکاشه منطقه مذکور مدت‌ها لرزه‌ای نداشت و انرژی مدت‌ها متراکم شده بود، بنابراین نسبت به این هشدارها باید آگاه بود و قبل از وقوع حادثه پیش بینی کرد .

طهائی با بیان اینکه ممکن است تا سال‌ها شاهد اتفاقی نباشیم، تصریح کرد: نباید نسبت به این سکوت زمینی بی توجه باشیم چرا که انرژی طبیعت نهفته است و در زمان موعد به وقوع خواهد پیوست .

وی ادامه داد: در این رابطه نیاز است تا شهرداری کرج با هماهنگی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی، سازمان زمین شناسی و مدیریت بحران و راه و شهرسازی استان طرح جامع را تدوین کرده و دستورالعملهای قابل اجرا را اعلام کنند .

استاندار البرز در پایان اعلام کرد: البرز کوچکترین استان به لحاظ وسعت است، دو سد بزرگ ملی در این استان وجود دارد و طرح هایی نیز در این مسیرها از شمال تا جنوب استان وجود دارد که باید نسبت به وقوع حوادث احتمالی آن تمهیداتی اندیشید.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: