• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-893-5
  • خبرنگار : 58001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

انتشار 27 عنوان كتاب توسط مرکز انتشارات جهاد دانشگاهي البرز در یک سال گذشته

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز از انتشار 27 عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف علمي، فرهنگي و دانشگاهي در یک‌سال گذشته خبر داد. 
 احمدرضا فيروزي در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز اظهار کرد: مرکز انتشارات جهاد دانشگاهي به منظور ارتقاء جایگاه علمي و پژوهشي محققان، استادان، دانشجویان و توسعه زمینه‌های نشر دانشگاهی، کتاب‌های مختلفی را تاکنون منتشر کرده است.
وی افزود: این انتشارات 27 عنوان کتاب را که تألیف و یا ترجمه استادان دانشگاهی و یا دانشجویان و سایر محققان بوده است، طی یک سال گذشته به چاپ رسانده است.
 فیروزی با اشاره به برخی از عناوین کتاب‌های منتشر شده، خاطر نشان کرد: چاپ و انتشار پنج عنوان اطلس زیست‌محیطی شامل اطلس پرندگان ایران، اطلس خزندگان ایران، اطلس پستانداران ایران، اطلس ماهیان آب‌های داخلی ایران و اطلس دوزیستان ایران و همچنین کتاب مفاهیم و تعاریف استاندارد شده واژه‌های آماری محیط زیست، از کتاب‌های منتشره این انتشارات در حوزه محیط زیست در یک سال اخیر است.
این مسئول خاطر نشان کرد: کتاب‌های «نظریه‌های اعتیاد»، «مجلس قانون‌گذاری و توسعه سیاسی ایران»، «پزشک خانواده (2)»، «جشن‌های ایران باستان»، «روش‌های پتانسیلی در کاوش‌های ژئوفیزیکی»، «اخلاق حرفه‌ای مدیران آموزشی»، «بایسته‌های پرورش گاو شیری»، «ژنتیک: از دوره ی کلاسیک تا عصر مولکولی»، «مجموعه دو جلدی گلسنگ شناسی» و «اصول لرزه شناسی اکتشافی» برخی دیگر از عناوین کتاب‌های چاپ شده در یک سال اخیر است.
وی با اشاره به شرایط جهاد دانشگاهي براي چاپ كتاب، تصریح کرد: همكاري انتشارات جهاد دانشگاهي استان مي‌تواند به‌صورت سرمايه‌گذاري كامل توسط جهاد دانشگاهي، سرمايه گذاري كامل توسط مؤلف و يا سرمايه گذاري مشترك توسط انتشارات و مؤلف انجام شود که این موضوع، پس از بررسي در شوراي علمي انتشارات جهاد دانشگاهي مشخص مي‌شود.
فیروزی یادآور شد: ملاک اولیه و مهم مرکز انتشارات برای انتشار کتابهای پیشنهادی، ارزیابی علمی کتاب توسط داوران و شورای علمی مرکز انتشارات است.
وي در پايان گفت: این انتشارات آماده همکاری با مؤلفان و محققان برای انتشار دستاوردهای علمی و فرهنگی ایشان است و علاقه‌مندان مي‌توانند براي آگاهی بيشتر در این زمینه با شماره تلفن 34505150 - 026 و 34505151 تماس حاصل نمايند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: