• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8890-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

ساوجبلاغ پایلوت مدیریت منابع آب زیرزمینی البرز شد

استاندار البرز با اشاره به شرایط استان در بخش صنعت و کشاورزی،بر ضرورت مدیریت منابع آب با بکارگیری شیوه های نوین آبیاری تاکید کرد.
به گزارش ایسنا منطقه االبرز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،«سیدحمیدطهائی» در حاشیه جلسه «شورای حفاظت از منابع آب استان» گفت: این جلسه یکی از نشست‌های مهم استان است که در آن نسبت به تامین آب شرب،صنعت و کشاورزی تصمیم گیری می‌شود.
وی افزود:بحث پیشگیری از فرونشست زمین و مدیریت بحران‌های احتمالی نیز دیگر محورهای این جلسه بود که با تصمیم گیری برای مدیریت چاه‌ها به نتایج مطلوبی رسیدیم.
طهائی تصریح کرد: با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی، جهادکشاورزی، امور آب منطقه‌ای و همچنین سازمان صنعت،معدن و تجارت، روند مدیریت چاه‌ها با تشکیل تیم‌های متعدد، شاکله ساختارمندی پیدا خواهد کرد.
استاندار البرز همچنین با اشاره به کاهش بارش‌های جوی، مدیریت بهینه مصرف آب را نیز مورد تاکید قرار داد و با تأکید بر ضرورت بکارگیری شیوه‌های نوین آبیاری افزود: باید تحولی در این حوزه ایجاد کرد و متناسب با شرایط،شیوه های جدید را با در نظر گرفتن محدودیت منابع آب و نیروی انسانی بکار گرفت.
طهائی گفت: در بحث مدیریت منابع آبی باید شرایط فعلی چاه‌ها را بهبود ببخشیم و برای تحقق این مهم نیز کار را از شهرستان ساوجبلاغ بعنوان پایلوت آغاز کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: