• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2391-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : گفتگو

قدر طلای خاکستری را بدانیم!


رییس اداره محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست  البرز بر ضرورت تفکیک آب شرب از آب مصرفی صنعت و کشاورزی تاکید کرد.
فردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: رشد جمعیت، گسترش شهرنشینی، توسعه کشاورزی و صنعت باعث رشد مصرف آب در جوامع شده است. 
وی ادامه داد: با توجه به‌ کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و کاهش نزولات آسمانی در طول سال‌های اخیر، اغلب شهرهای کشور با مشکل کمبود آب مواجه شده‌اند. 
حکیمی افزود: با توجه به گسترش روزافزون صنایع آب‌بر، به نظر می‌رسد استفاده از پساب یکی از بهترین راهکارها برای کاهش معضل کمبود آب باشد.
این مسئول توضیح داد: با توجه به کمبود منابع آبی در سال‌های آتی چاره‌ای جز تفکیک آب مصرفی بخش‌های مختلف از آب شرب باقی نمی‌ماند.
حکیمی ابراز کرد: از آب تصفیه شده صنایع می‌توان برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد و به این ترتیب از بهره‌برداری از منابع آب‌های زیرزمینی کم‌ کرد.
رییس اداره محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست البرز افزود: استفاده از پساب صنایع، علاه بر کنترل آلودگی‌های زیست محیطی، حفظ منابع آبی موجود، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
وی‌ گفت: با توجه به وجود تعداد زیادی واحد صنعتی در استان باید قدر پساب به عنوان طلای خاکستری را بدانیم و با استانداردسازی آن بهترین روش برای بهره‌برداری از آن را به کار بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: