• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-9490-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز


معتادین و کارتن‌خواب‌های ساوجبلاغ ساماندهی می‌شوند


رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر ساوجبلاع از همکاری سپاه و بسیج برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، ابوالقاسم پالیزگیر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ گفت: در آینده دو  طرح کرامت و جواد الائمه برای مقابله با عرصه مواد مخدر و ساماندهی کارتن خواب‌ها و معتادین تابلو و عادی در شهرستان اجرایی می شود.
 
پالیزگیر افزود: این طرح با همکاری سپاه و بسیج بعد از دو سال مطالعه بزودی اجرایی می‌شود و هدفش سر و سامان دادن به آسیب‎های اجتماعی است. 

وی از همه اعضای شورای مواد مخدر خواست هماهنگی و همکاری لازم را با سپاه پاسداران داشته باشند.

پالیزگیر در ادامه  از اجرای ۱۰ مورد پاکسازی توسط نیروی انتظامی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: ما در سال گذشته بیش از ۱۱۰ مورد طرح پاکسازی در شهرستان اجرا کردیم.

وی اظهار کرد: بر اساس آماری که منطقه انتظامی ساوجبلاغ ارائه داده در مناطقی که مردم همکاری خوبی در مقابله با مواد مخدر داشتند توانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم. 
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ساوجبلاغ افزود: در شهر گلسار خبری از فروشندگان مواد مخدر نیست و این نتیجه همکاری مردم با پلیس در چند مرحله پا کسازی بوده است .
وی گفت: از کمیته تبلیغات واطلاع رسانی شورا انتظار دارم تا با برنامه‌ریزی‌های مناسب و منسجم در جهت آشنا کردن مردم وخانواده‌ها به آثار وتبعات مواد مخدر اهتمام خاصی داشته باشند و این با استفاده از کارشناسان مجرب در این حوزه امکان‌پذیر است.

فرماندار ساوجبلاغ به گفته معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر استناد کرد و افزود: بنا به گفته وی، نوع مواد مخدر و محرک از  480 نوع درسال 2015 به 700 نوع در سال 2017 رسیده که باید به افراد جامعه اطلاع‌رسانی و شناسانده شود.

وی از صدور مجوز برای دکه‌ها در شهرستان ابراز گله‌مندی و انتقاد کرد و گفت: مسئولیت اعطای مجوز به دکه‌های مطبوعاتی توسط کمیته‌ای با مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد است و این کمیته باید هرچه سریع‌تر نسبت به مشخص کردن وضعیت و ساماندهی دکه‌ها اقدام کنند .

فرماندار ساوجبلاغ همچنین در پایان پیگیری سرکشی و ساماندهی عطاری‌ها توسط کمیته‌ای با محوریت شبکه بهداشت و درمان و ساماندهی سالن‌های ورزشی توسط کمیته‌ای با محوریت اداره ورزش وجوانان شد.

وی در خصوص عملیاتی شدن اجرای ماده 16 در چهارباغ گفت: همه باید در عملیاتی شدن موضوع ساخت گرمخانه در بخش چهارباغ و جمع‌آوری معتادان کمک کنند تا دو مرکز در این بخش تغییر کاربری گردیده و تبدیل گردد.

پالیزگیر گفت: ساوجبلاغ اولین شهرستان در سطح استان است که در عملیاتی کردن ماده 16 قدم برداشته است.

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که با فنی و حرفه‌ای داشته‌ایم، برای رهاشدگان از اعتیاد آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی‌شان برگزار و در نهایت آمادگی اعطای وام‌های خوداشتغالی برای آغاز یک کسب وکار آبرومند و درخور شان آنان را داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: