• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-9890-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی/ اعتبارات دولتی برای حمایت تمامی مددجویان‌کافی نیست
مدیرکل بهزیستی البرز از افزایش 5.3 برابری حقوق مستمری بگیران این نهاد خبرداد.
داریوش بیات نژاد درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: از فروردین امسال مصوبه افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی اعمال شده است.
وی ادامه داد: با اعمال این افزایش، مستمری مددجویانی‌که ماهیانه 110 هزار تومان میگرفتند به 400 هزار تومان رسیده است.
وی افزود: درست است‌که این مبلغ نیز جوابگوی دخل و خرج مددجویان نیست ولی با توجه به وضعیت اعتباری دولت، حرکت روبه جلویی است‌که امید است در برنامه ششم سرعت بگیرد.
وی توضیح داد: گروه هدف بهزیستی فقرا و افراد با شرایط خاص جامعه هستند که به نسبت افراد عادی نیاز به حمایت و توجه بیشتری دارند.
این مسئول با تاکید بر ضرورت حمایت شهروندان و خیرین از مددجویان بهزیستی ابرازکرد: بدون شک دولت از عهده تامین تمام هزینه‌های گروههای هدف بهزیستی برنمی‌آید به همین دلیل از خیرین و افراد نیکوکار تقاضا می‌شود در این زمینه بهزیستی را تنها نگذارند و مثل همیشه از این نهاد حمایت‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان افزود: حتما لازم نیست حمایت مردم مادی و نقدی باشد بلکه خیرین می‌توانند برای اشتغال، درمان و آموزش مددجویان گام بردارند و از این طریق از آنها حمایت‌کنند.
بیات نژادگفت: افرادبسیاری منتظرند سازمان بهزیستی آن‌ها را تحت پوشش خود قراردهد و ما نیز تا جایی‌كه امكان دارد به صورت مستمر و یا از طرق دیگر سعی داریم گره ای از كار مردم باز كنیم ولی حرکت در این مسیر بدون حمایت خیرین با سختی انجام می‌شود.
وی توضیح داد: درحال حاضر افراد زیادی پشت نوبت و منتظر حمایت سازمان بهزیستی هستند و ما سعی می‌كنیم با توانمندسازی افراد تحت پوشش آنان را از چرخه حمایتی خارج و افراد جدید را جایگزین‌كنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: