• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2791-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معرفی ارقام مقاوم به خشکی، راهی برای مقابله با کم‌آبی در کشاورزی


به همت مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز بازدید آموزشی و ترویجی کارشناسان مروج مسئول پهنه‌ها و کشاورزان پیشرو از مزرعه آموزشی و پژوهشی موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر با هدف آشنایی خصوصیات ارقام گندم پائیزه کشت شده در این مزرعه صورت پذیرفت.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، جهانگیر کاووسی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: محققین بخش غلات موسسه در این بازدید ضمن معرفی و بیان خصوصیات ارقام مناسب کشت در استان البرز اطلاعات مربوط به هرکشت را به حاضرین بازگو نمودند.
کاووسی هدف از این بازدید را انتقال یافته‌های تحقیقاتی و برقراری جریان دوسویه ارتباط بین محققین و کارشناسان از یک سو و کشاورزان پیشرو از سوی دیگر بیان نمود.
دکتر فرشاد بختیار، از محقق بخش غلات موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال نیز در این خصوص گفت: این بازدید به منظور معرفی ارقام گندم در اقلیم‌های مختلف شامل اقلیم معتدل، اقلیم سرد، اقلیم گرم جنوب و اقلیم گرم مرطوب شمال کشور به مروجین کشاورزی در استان البرز انجام شد.
وی افزود: در طی این بازدید روش‌های تولید ارقام گندم برای مروجین به طور کامل تشریح و مسئولین اقلیم‌های مختلف کشور ارقام کشت و کار در هر منطقه را با توجه به خصوصیات آن ها برای مروجین توضیح دادند. 
بختیار تصریح کرد: در صورت حضور کشاورزان پیشرو همراه با مروجین، این بازدیدها می‎‌تواند راهگشا در زمینه مشکلات به‌زراعی و به‌نژادی استان باشد.
بختیار گفت : با توجه به اینکه هر ساله تعدادی از ارقام گندم و جو برای مناطق مختلف کشور تولید می‌شود این بازدیدها می‌تواند در انتقال هرچه سریع‌تر یافته‌های تحقیقاتی به کشاورزان توسط مروجین و مسئولین پهنه موثر واقع شود.
این محقق اضافه نمود: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم، و هر ساله تعدادی از این ارقام برای کشت در مناطق کم آب معرفی و توصیه می‌شوند ، این کارگاه‌ها می‌تواند در معرفی ارقام جدید متحمل به خشکی به کشاورزان تاثیرگذار بوده و در واقع با مشکل کم آبی موجود در عرصه‌ها مقابله و به تولید با کیفیت منجر شود.
لازم به ذکر است کشت ارقام مختلف گندم نان و دروم ، جو ، ترتیکاله و چاودار در این برنامه مورد بازدید حاضرین قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: