• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3092-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

امام جمعه کرج:

رهبر حکومت اسلامی را خداوند انتخاب می‌کند/انتصاب امام به مردم ربطی ندارد

امام جمعه کرج به نزدیک شدن روز جهانی قدس اشاره کرد و اعلام کرد: مردم با اقتدار هر چه تمام‌تر در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در آغاز خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به ارزش شب‌های قدر، شهادت حضرت علی(ع) را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد:  عدالت امیرالمؤمنین به‌عنوان حاکم اسلامی باید برای همه مسلمانان و مسئولان درس باشد و نحوه برخورد ایشان با مسائل مختلف ثبت و ضبط‌شده است مردم به‌ویژه مسئولان باید نحوه برخورد امیرالمؤمنین علی (ع) با بیت‌المال را  سرلوحه خود قرار دهند.

حسینی همدانی ادامه داد:  برخی دست‌اندازان به بیت‌المال را ذخیره نظام می‌دانند، به این افراد توصیه می‌کنم برخورد علی (ع) با دخترش را بررسی کنند و سپس این برخورد را با دختر یکی از وزرا توسط یکی از مسئولان ارشد کشور مقایسه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کم رنگ شدن فرهنگ مسجدمحوری در مدیریت اجرایی کشور انتقاد کرد و گفت: در انتخابات نیز عده‌ای سعی کردند صندوق رای را از مساجد خارج کنند.

امام جمعه کرج افزود: در برخی مساجد نیز جدایی دین از سیاست مطرح می‌شود که این را باید از مصادیق نفوذ دانست،  فرهنگ مسجد محوری نیازمند تقویت است و این مهم باید توسط روحانیون، دانشجویان و بسیجی‌ها انجام شود.

حسینی همدانی در ادامه به نقش آمریکا در ناامنی جهان اشاره کرد و اعلام کرد: آمریکا خود عامل این ناامنی‌هاست اما ایران را مسئول بی ثباتی منطقه و جهان می‌داند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز به بیانات وزیر خارجه آمریکا در خصوص تغییر نظام در ایران اشاره کرد وگفت: واینکه وزیر خارجه آمریکا بگوید از کسانی که برای ساقط کردن نظام اسلامی اقدام کنند حمایت می‌کنیم نشانگر فعالیت نفوذی‌ها در داخل است.

حسینی همدانی در ادامه به نزدیک شدن روز جهانی قدس اشاره کرد و اعلام کرد: مردم با اقتدار هر چه تمام‌تر در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهیمت حضور در عتبات اشاره کرد و گفت: تبین و  نشر معارف شیعی در میان شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا برخی به دنبال خدشه واردکردن به مبانی شیعی هستند.   

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه  مبنای حضرت علی (ع) در حکومت رای مردم بوده و امیرالمومنین (ع) به این رای تن داد و به مردم گفت چون شما پذیرفته‌اید ما نیز می‌پذیریم، گفت: ظاهر این حرف شاید بد نباشد ولی باطن این حرف باطل است و مبنای دینی و اسلامی ندارد.

امام جمعه کرج افزود:  بحث مقبولیت و مشروعیت و بحث انتخاب و انتصاب نباید قاطی شود در بخش امامت بحث انتخاب مطرح نیست بحث انتصاب است و ربطی به مردم ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: مدیریت و رهبری حکومت اسلامی را خدای تعالی انتخاب می‌کند و  انتصابی است، به بهانه‌ی دمکراسی نمی‌توان برای این مسئله تصمیم گرفت.

  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: