• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-12690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز:

ماموریت اصلی مدیریت بحران پیشگیری است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: طی سال 95 بیش از 170 هزار نفر از کارمندان ادارات و مردم استان تحت آموزش های مختلف و متنوع مرتبط با مدیریت بحران قرار گرفته اند.
به گزارش ایسنا منطقه البرز، مهدی مهرور امروز(27خرداد)، در جمع خبرنگاران با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه و لزوم توجه ویژه به آموزش در مدیریت بحران گفت: بر این اساس برای اجرای دوره‌های آموزشی مدیریت بحران با تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرداری‌ها، اهتمام جدی وجود دارد.
مهرور با اشاره به اقدامات آموزشی صورت گرفته در سال گذشته ادامه داد: پیشگیری آسیب‌های ناشی از حوادث، جزو ماموریت‌های اصلی این اداره کل محسوب می شود که در این رابطه سال گذشته هفت همایش علمی-آموزشی برگزار شده است.
مهرور درخصوص برگزاری همایش علمی-آموزشی در سال گذشته افزود: «راه کارها و روش های ایمنی و تقابل با زلزله»، «کمک های اولیه روانشناختی در مدیریت بحران»، «مدیریت بحران در سیلاب‌های شهری»، «حادثه ساختمان پلاسکو؛ درس‌هایی که باید آموخت»، «نقش سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت منابع آب»، «نقش شهرسازی در کاهش بحران آلودگی هوا» و «صدای آب نمی آید» عناوین این همایش‌ها بود.
وی خاطرنشان کرد: سمینارهای یاد شده با بکارگیری اساتید مجرب دانشگاه و سخنرانان علمی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان و حضور بیش از چهار هزار نفر از مدیران، کارشناسان، امدادگران، سازمان‌های مردم نهاد و مردم، گامی دیگر در جهت توسعه فرهنگ مدیریت بحران و ارتقا سطح آگاهی و دانش عمومی در این حوزه برداشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: